Kontrast lub jedna kolorystyka

Gdy komponujemy wystrój pokoju, zawsze w końcu przychodzi taki moment, aby pomyśleć o kolorach. Ważny jest tu nie tylko wybór konkretnych kolorów, ale też to, w jaki sposób harmonizują się one pomiędzy sobą. Możemy wziąć dużą liczbę odmiennych kolorów albo postawić na odcienie jednej tonacji. Które wyjście będzie trafniejsze?

Sypialnia w jasnych kolorach

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Nie można jednoznacznie wskazać odpowiedzi na tak postawione pytanie, gdyż dużo zależy od wykorzystania pomieszczenia oraz preferencji użytkownika. Niemniej jednak istnieje kilka zasad, o których opłaca się pamiętać wybierając barwy do pokoju. Po pierwsze, powinniśmy się zdecydować, czy wolimy postawić na zestawienie przeciwstawne czy jednolite. Kiedy już się zdecydujemy, trzymajmy się wybranej opcji, a z pewnością osiągniemy piękne efekty. W jakim wypadku lepiej wybrać barwy kontrastowe a kiedy zbliżone kolory będą trafniejszym wyborem? Odpowiedź na to pytanie pomoże Ci znaleźć lovingit.pl (różnobarwne aranżacje salonu na lovingit.pl).

Sypialnia w jasnych barwach

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com

Kontrast jest dobry zawsze, gdy ważna jest energia. Niektóre pomieszczenia są pełne „akcji” – np.

Udało nam się przykuć Twoją uwagę naszym ciekawym postem? Rewelacyjnie. Tym samym zachęcamy – kliknij w link wykończenie mieszkania warszawa i przenieś się do nowej strony po fakty.

przestrzeń gastronomiczna albo pokój gościnny. Przeciwstawne zestawienie barw podkreśla aktywność, pomieszczenie zyskuje energetyzujący charakter. Zawsze coś się dzieje. Idąc tym tropem możemy stwierdzić, że wnętrza, które kojarzą się z relaksem powinny odznaczać się kolorami mocno wyważonymi. Mowa przede wszystkim o sypialni.

Właściwy dobór barw jest tak znaczący, gdyż źle skomponowane kolory są w stanie nas niepotrzebnie usypiać albo utrudniać wypoczynek. Na przykład, wyraziste a przy tym kontrastowe kolory w okolicy łóżka mogą powodować problemy z zasypianiem. Natomiast zbyt stonowane kolory w kuchni sprawią, iż staniemy się senni.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,