Co zrobić, żeby wyciszyć wnętrza i na dobre zapomnieć o głośnych hałasach, zakłoccających ciszę

Każdy marzy o własnych „czterech kątach”, gdzie mógłby uciec przed światem i w spokojuodpocząć po wyczerpującym dniu pracy w otoczeniu najbliższych.

Lampa wisząca, żyrandol Calipso

Autor: Maxlight
Źródło: Maxlight
Jednak czasem cisza staje się „towarem deficytowym” zwłaszcza kiedy sąsiad „na dole” przeprowadza remont albo organizuje głośne przyjęcia w późnych godzinach nocnych.
płyty dźwiękochłonne

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
Ale spokojnie, wcale nie musi tak być. rozwiązanie leży w zasięgu ręki. Wystarczy wyciszyć mieszkanie. Nie masz pojęcia jak się do tego zabrać? Bez paniki służymy pomocą. Na rynku znajdziemy dużo różnorodnych materiałów izolacyjnych. panele akustyczne, makatki, boazeria korkowa, bawełniane tapety – wymieniać można bez przerwy. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się płyty dźwiękochłonne – kliknij w źródło. Dlaczego? Powodów niezaprzeczalnie nie brakuje. Ich największą zaletą jest mikroperforacja liniowa która zapewnia doskonałe pochłanianie hałasów oraz redukcję pogłosu. Są niezmiernie łatwe w montażu. Dodatkowo występują w wielu wariantach kolorystycznych. Dzięki temu można je wykorzystać w niemal każdej aranżacji. Wspaniale sprawdzą się zarówno w salonie jak i sypialni. A jeśli przy okazji wyciszania pomieszczeń, planujesz odnowić wnętrza architekt wnętrz warszawa zainwestuj w zaślepki – przeczytaj przykłady.

Pamiętajmy, że zaślepki te niewielkie elementy okazują się pomocne przy wykańczaniu mebli. Sprytnie zamaskują brzydko wyglądające śruby łączące części szafek.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,