Fototapety w kuchni – wprowadzenie nowoczesnośc i innowacyjności do upiększenia.

Kuchnia powinna być miejscem optymistycznym, pełnym blasku i odpowiedniej energii. Miejscem, gdzie zawsze gości wyobraźnia, radość i kreatywna siła twórcza. Fototapety do kuchni sprawdzają się w każdej kategorii miejsca. Kolory, dobitne kształty, orzeźwienie i świeżość to jedne z niewielu dobrych stron jakie może wnieść ten coraz bardziej poszukiwany uzupełnienie. Jeśli posiadasz kuchnię w wzorcowym wykonaniu to nie oznacza, iż pomysł na fototapety do kuchni może wydawać się niedorzeczny.

Kuchnia minimalistyczna, wizualizacja 3d

Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com/
Wręcz przeciwnie, to dzięki temu dodatkowi możemy sprawić, że pomieszczenie stanie się bardziej różnorodne i zachęcające. Wzory owocowe, kwiatowe, ilustracje jedzenia czy motywy nierealne – to jedne z wielu pomysłów na odkrywczą fototapetę w twojej kuchni. Nie musisz wydawać nie wiadomo ile pieniędzy na uzupełnienie, który może zdziałać cuda w twoim miejscu. Teraz wyobraźmy sobie w naszej jadalni soczystą limonkę bądź też plastry miodu. Czyż nie wygląda pysznie? To nie jedyna zaleta fototapety. Dodatek ten sprawia, że wnętrze staje się bardziej przestronne. Pomieszczenie takie jak jadalnia trzeba umieć „doprawić” nutką fantazji.

Czy taka problematyka przykuła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę łóżko dębowe 160×200, która dotyczy omawianej sprawy, więc zapewne też Cię zaintryguje.

Możemy to zrobić z użyciem najtrwalszego obecnie materiału czyli fototapety winylowej, laminowanej.

Najlepiej sprawdza się ona w instalacji miedzy półkami, a blatem. Warto dodać, że jest ona stworzona z surowca, który przepuszcza parę wodną, dzięki temu ściany mogą oddychać. Coraz częściej do kuchni wybierane są fototapety 3D. Jest to śmiały i niekonwencjonalny krok, jednakże jest w stanie ona oczarować wnętrze i dodać wymownego smaku. Powszechne są też papierowe fototapety pokryte laminatem, który chroni je przed ubrudzeniami i uszkodzeniami. Są one wodoodporne dlatego też przemoczenie ich nawet pod bieżąca wodą jest bezpieczne dla tego typu tapet. Posiadając małe dzieci wiemy co oznacza rysowanie kredkami na ścianach.

W tej sytuacji nie musimy się obawiać, gdyż są odporne na wycieranie szmatką na sucho jak i na mokro korzystając z ciężkich detergentów jak na przykład wybielacz. Wspomniany laminat chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi i cieplnymi zaś tusze którymi są drukowane są bezpieczne dla człowieka. Jeżeli już zdecydujemy się na umieszczenie fototapety w tym miejscu należy wiedzieć jak o nią dbać i czyścić, aby służyła nam przez długie lata.

Należy pamiętać, aby nie czyścić wystroju proszkiem do prania jak również płynem do naczyń, gdyż mogłoby to spowodować zniszczenie wierzchniej partii laminatu. Możemy więc przeczyszczać je środkami do tego przeznaczonymi lub wodą z mydłem. Zauważmy jak w nieskomplikowany sposób wprowadzić i dzięki tej niezwykłej oprawy możemy odmienić miejsce naszej pomieszczenia. Nie musimy wydawać dużej ilości pieniędzy, liczy się odpowiedni pomysł, który przy odpowiednim planowaniu, może przynieść ciekawe rezultaty.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,