Garść porad – jak z klasą i z pomysłem zaaranżować wnętrze swojego salonu?

Elegancki pokój dzienny to wizytówka każdego mieszkania. Na co powinniśmy zwrócić uwagę w czasie urządzania wnętrza? Nastrój każdego pokoju tworzy kilka czynników. Jeżeli zależy nam na współczesnym aranżu, postawmy na umeblowanie o takim właśnie designie. Najczęściej utrzymane są w wiecznie modnej palecie barw, czerni i bieli.

Przedpokój, który zachwyca

Autor: Komandor
Źródło: Komandor

Z mody nie wyjdą także proste, meble z drewna. Taki minimalizm warto uzupełnić prostymi dodatkami. Warte polecania są wazoniki z bukietami i stylowe świeczniki. Jeżeli bardziej zależy nam na miłym wystroju, postawmy na jasne umeblowanie i wygodne kanapy, ozdobione wielobarwnymi kapami i poduszkami. Należy także zapełnić czymś przestrzeń na ścianach. Obrazy do salonu można dopasować do każdego pokoju.

Jeżeli masz chęć dowiedzieć się więcej wiadomości na prezentowany temat, to użyj serwisu (https://studioartline.com.pl/litery-3d/), na której są zbliżone informacje – śmiało kliknij tutaj!

Jeśli stawiamy na prostotę, najlepiej powiesić jeden, duży obraz, na przykład reprodukcję znanego dzieła sztuki (Salvador Dali reprodukcje). Jeżeli jednakże wybraliśmy kolorowy wystrój, na ścianach korzystnie będzie wyglądał szereg niewielkich obrazów,na przykład krajobrazowych. Obrazy do salonu znajdziemy w sklepach z dodatkami do wnętrz, galeriach, ale też na aukcjach w sieci. Kilka porad i inspiracji możemy przeczytać na wielu blogach wnętrzarskich.

Planując aranż naszego salonu, należy zatroszczyć się o elegancką zastawę. Patery szklane z pewnością wielokrotnie okażą się niezastąpione – zobacz: . Możemy wybrać te z kloszem lub bez, jednopłaszczyznowe lub wielopłaszczyznowe. Patery szklane to koszt od dwudziestu złotych do ok. 100 złotych. Należy o nich nie zapominać, ponieważ idealnie wypadną przy serwowaniu słodkości i ciastek podczas rodzinnych obiadów. Można je też wykorzystywać jako element dekoracji.

Efektownie będą wyglądać porozkładane na nich ozdobne kamyki, muszle lub saszetki zapachowe. Dla pań ze znaczną ilością biżuterii, patery będą świetnym miejscem do trzymania kolczyków i wisiorków. Salon warto także ocieplić kilkoma własnoręcznie zrobionymi akcentami. Może to być przykładowo wyhaftowany obrus czy wydziergana na szydełku serwetka. Dzięki temu, wnętrze pokoju będzie przytulne i zarazem eleganckie. Więcej znajdziesz pod adresem: .