Światło w sklepach

Kiedy jesteśmy w wielkim supermarkecie mamy wrażenie, że to oświetlenie jest dość specyficzne. Ciężko nie poczuć, że w sklepie jednak wszystko wygląda o niebo lepiej aniżeli w domowym świetle czy też zwykłym dziennym świetle. Prawda jest taka, że oświetlenie dla sklepów jest odpowiednio dostosowane. Wszystko w tym celu by każdy produkt wyglądał ładniej i byśmy z większą ochotą je kupowali. W sklepach spożywczych światła są mocne, a w sklepach z ciuchami zdarza się, że przytłumione. Wszystko wiąże się z odpowiednim doborem żarówek i ogólnej obudowy do światła. Co najistotniejsze dla producentów odpowiednia gra światłem pomaga w osiągnięciu oczekiwanego obrotu.

zakupy w sklepie

Autor: podoboq
Źródło: http://www.flickr.com

Sklepowe światło

Jeśli chodzi o grę świateł to jest ona ważna nie jedynie na obrazach wielkich impresjonistów, ale również w sklepach. Jeżeli zaś mówimy o oświetlenie dla sklepów to nie możemy zapominać o tym, że obecnie najlepszym rozwiązaniem okazuje się oświetlenie led. Jest to jednak coś innego niż to, które wybieramy do swoich domów, mimo że też ostatnimi czasy i w naszych mieszkaniach wybieramy oświetlenie led. Wystarczy jednak rozejrzeć się po jakimkolwiek sklepie, żeby dostrzec, że jednak oświetlenie w sklepie różni się od domowego. W sklepach najważniejsze jest właściwe pokazanie towaru i nieistotne czy chodzi o owoce, czy o komputery, pralki, czy ciuchy i kosmetyki. Najistotniejsze jest, by wszystko dobrze się prezentowało.

sklep

Autor: Eric Daugherty
Źródło: http://www.flickr.com
Bywa, że czasem światło sklepowe myli klienta, bo wydaje nam się, że kupiliśmy cudowne jabłka, a w mieszkaniu okazuje się, że wyglądały one pięknie jedynie na półce w sklepie, ale cóż, w końcu poza spojrzeniem, klient posiada jeszcze możliwość dotknięcia towaru. Pamiętajmy, więc w sklepach, żeby nim za coś zapłacimy po prostu porządnie daną rzecz sprawdzić. A powracając do samego oświetlenia, to musi ono być naprawdę w odpowiedni sposób rozmieszczone w innym wypadku sklep zacznie przynosić straty. Dlatego tak ważne jest by, gdy zaczynamy prowadzić sklep w jakimkolwiek pomieszczeniu lub całym budynku, musimy sprawdzić stan świateł. Gdy wszystko jest w porządku można zostawić stare, jeżeli coś nam jednak nie odpowiada, to lepiej zamienić je na oświetlenie led.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,