Po czym będzie najwygodniej chodzić w swoim domu czyli przegląd najpopularniejszych materiałów stosowanych na podłogi.

Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia mieszkań są podłogi. Po kupieniu mieszkania czy wystawieniu domu najczęściej są betonowe wylewki, które następnie należy w jakiś sposób zagospodarować. Możliwości jeśli chodzi o podłogi są całkiem spore, bo wybór ich w sklepach jest rzeczywiście bardzo duży.

Tak naprawdę wszystko zależeć będzie od rodzaju wnętrza, preferencji właściciela i jego możliwości finansowych. W przedpokojach, łazienkach i kuchniach najlepiej będą się sprawdzać najróżniejsze kafelki.

Jeżeli poszukujesz najkorzystniejszej aktualnie oferty na rynku, spójrz na portal (http://www.glazurex.com.pl/porta/) a na pewno tutaj ją prędko zobaczysz i chętnie ją wybierzesz.

Ich ogromną zaletą jest odporność na wilgoć, dzięki temu świetnie nadają się do tych właśnie pomieszczeń. Płytki oferowane są w wielu wzorach, kolorach i wielkościach, więc raczej nie powinno być większego problemu z ich wyborem – jeśli kłopoty będą to raczej w przeciwną stronę, to znaczy wybór będzie zbyt duży. Jeśli chodzi o wady płytek, to mają jedną, która je w zasadzie wykluczyła z innych pomieszczeń. Są mianowicie dość zimne, więc nie za bardzo nadają się do pokojów lub salonów, chociaż niektórzy i tam je jednak kładą.

drewniana podłoga

Autor: Mitch Altman
Źródło: http://www.flickr.com

Tam, gdzie nie będzie się kładło płytek trzeba wybrać coś innego, i najczęściej wybór pada na coś z drewna. Tu do wyboru także jest całkiem sporo opcji, od najtańszych paneli do bardzo drogich desek z egzotycznych gatunków. Dużą popularnością cieszą się pośród klientów klasyczne podłogi drewniane producent. Są one bardzo eleganckie i praktyczne, stosunkowo prosto się je układa, także ich ceny są na akceptowalnym poziomie.

Drewniane podłogi produkowane są z różnych gatunków drewna np. przez przedsiębiorstwo Parkiety Prycznicz, chętnie wybierana jest na nie deska jesionowa, ale można również spotkać buk, klon czy dąb. Także z naturalnego drewna, ale w innej postaci, oferowane są klasyczne, znane od dawna parkiety. Obecnie są nieco mniej popularne, ale cały czas mają spore grono swoich zwolenników, ceniących taką podłogę za wyjątkowy wygląd.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,