Czy kabiny prysznicowe zawsze są szczelne?

Budując dom jednorodzinny nadchodzi chwila, gdy trzeba pomyśleć o łazienkach. Najlepiej jest, mieć w domu dwie łazienki. W jednej łazience można umiejscowić prysznic, toaletę – w drugiej. Koncepcji jest tyle, ile projektów dostępnych na rynku, czyli bardzo dużo. Najczęściej wybieraną koncepcją jest projekt dwóch osobnych łazienek.

Prysznic, brodzik Conoflat czarnym Lava

Autor: Kaldewei
Źródło: Kaldewei
W jednej łazience są muszle, w drugiej – kabiny prysznicowe. Tego rodzaju rozwiązanie wydaje się być o sporo bardziej estetyczne, aniżeli usadowienie tym samym pomieszczeniu sedesu i kabiny prysznicowej. Nie ulega wątpliwości, po skorzystaniu z toalety, spuszczamy wodę, w całej toalecie rozprzestrzeniają się niewidzialne bakterie.

Można sobie wyobrazić, jak te bakterie wlatują do środka kabiny prysznicowej. W następstwie tego właśnie odpowiedniej jest umieszczać kabiny prysznicowe w osobnej łazience. W dzisiejszym świecie dostępne są kabiny prysznicowe owalne, półokrągłe, natryskowe, kabiny z wannami itd. Wybór jest, możesz wybrać według własnego gustu. Jeśli nie masz pojęcia, jak wyposażyć ubikacje – przejdź tutaj, zasięgnij rady projektanta wnętrz. Jeżeli mieszkasz w kamienicy, nie zapominaj o rurach, jakie znajdują się pod brodzikiem. Jeżeli blok ma klasyczny układ rur, niejednokrotnie mieszkania są zalewane. Mieszkaniec z góry zalewa sąsiada na dole. Jak to się odbywa?

Bez wątpienia z przyczyny nazbyt małej wewnętrznej osi rury, która jest pod brodzikiem. Kiedy bierzemy kąpiel i ustawiamy silniejszy natrysk, woda ( sprawdź także stacja zmiękczająca wodę) zbiera się przed rurą jak przy tamie. Z tego powodu woda przecieka przez sufit do sąsiada z dołu. Oczywiście ubikacje budowane w nowych blokach przeważnie posiadają prawidłowy układ rur.

Warto nadmienić, że współczesne kabiny prysznicowe mają elektroniczne menu, mamy możliwość ustawienia natrysku. Naturalnie nowoczesne kabiny prysznicowe są trochę droższe, jednakże kupując nową kabinę, zapewnisz sobie luksus i ekonomiczność w kąpieli przez długi czas.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,