W jaki sposób wybrać odpowiednie dziecięce łóżko, kilka podstawowych zasad przy wyborze.

W łóżku człowiek spędza dużą część swojego życia, zwłaszcza jako dziecko, dlatego też ogromne znaczenie ma jego odpowiednia jakość. Już w przypadku niemowlaków zaleca się, aby łóżko miało dobry materac, tu bardzo dobrze sprawdzają się twarde pianki z włóknem kokosowym. Kokos gwarantuje sprężystość i twardość, a jednocześnie jest odpowiednio przewiewny, dzięki czemu niezwykle wygodnie i bezpiecznie będzie się na nich spać. Takie materace stosowane są do kilku lat lat i później trzeba pomyśleć o zmianie łóżka.

Eleganckie narzuty

Autor: Antilo
Źródło: Antilo

Wielu rodziców już wtedy kupuje pełnowymiarowy mebel, z którego dziecko korzystało będzie przez następne lata. Z kolei inni wolą zakupić coś w standardowym rozmiarze, lecz w wersji dziecięcej, to znaczy w fantazyjnym kształcie i kolorystyce.

Czy znasz już taki świetny serwis? Zobaczysz tam naprawdę sporą ilość użytecznych informacji na tego typu temat. Zobacz a nie pożałujesz!

Takie łóżka z szufladami są doskonałym rozwiązaniem i rewelacyjnie wyglądają, ale należy się liczyć przy tym, że po kilku latach może być konieczność wymiany (). Pięciolatkowi Kubuś Puchatek na pewno będzie się bardzo podobał, lecz w wieku dwunastu lat młody człowiek może mieć straszne opory, aby spać w czymś takim.

W niejednym domu kłopotem jest liczba miejsca, jeżeli na przykład w pokoju na stałe będzie mieszkać dwoje dzieci, to w takiej sytuacji doskonałym wyjściem są łóżka piętrowe dla młodzieży (). Przez to, że materace są nad sobą, to znacznie oszczędza się na powierzchni w pokoju, którą da się znacznie lepiej wykorzystać. Podczas wyboru dziecięcych łóżek należy pamiętać o jednej bardzo istotnej rzeczy, którą jest bezpieczeństwo.

Łóżko piętrowe do pokoju dziecka

Autor: Pinio
Źródło: Pinio

W przypadku maluchów łóżeczko musi być stabilne i zrobione z materiałów nie zawierających szkodliwych związków, ważne jest także zadbanie o właściwy materac. Przy łóżkach dla dzieci starszych należy zwrócić uwagę na ostrzejsze krawędzie, jeśli tylko się da to trzeba ich unikać. Warto się także przyglądnąć wersjom piętrowym łóżek, jeżeli planuje się takie zakupić, tu z kolei duże znaczenie będzie miała drabinka, po której się wchodzi na górę oraz odpowiednie zabezpieczenia przed możliwością wypadnięcia z łóżka ().

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,