Jak wybrać materac?

Dwustronny materac z kolekcji TRENTE w opcji H3

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Wybór materaca wcale nie należy do banałów. Sprężynowy, za kilka tysięcy złotych – co wybrać? Pamiętajmy, że nie trzeba planować materac do końca życia.

Trudno prawidłowo działać każdego dnia, jeśli nie wysypiamy się wygodnie.

Kupując materac, miejmy na uwadze, że idealny model jest sprawą osobniczą. Są ludzie, którzy chcą miękkiego łóżka, pozostali wypoczywają tylko na twardym. W związku z tym nasuwa się tylko jedna koncepcja: materac musi być indywidualnie dobrany.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Rodzaje materacyWłaściwie przed chwilą duża część materacy posiadała w środku sprężyny. Obecnie to najtańsze rozwiązanie, ale materac bonelowy ma różne wady, bo sprężyny są razem połączone. Jeśli leżą na nim np. małżonkowie, odczuwają każdy swój ruch. Dlatego dużą sławą cieszą się materace kieszeniowe. W nich każda sprężyna jest osobno opakowana w pewnego rodzaju kieszonki. To sprawia, że materac ma większą twardość i jest dużo stabilniejszy.

Teraz jednak coraz częściej kupowane są materace z różnych pianek. Można sobie wybrać zimną piankę, która jest stosunkowo tania, ale też sprężysta oraz dobrze odprowadza wilgoć. W sprzedaży jest także tak zwana leniwa pianka, przystosowująca się do kształtu ciała zależnie od ciepła. Takie pomysły stosowane są również w materacach kieszeniowych. Na sprężynach jest zwykle odpowiednia pianek.

materac

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

Drogie materace to przede wszystkim z lateksu.

Jeżeli chcesz wyciągnąć więcej na interesujący Cię temat, z pewnością przyda Ci się bieżąca wiadomość (http://www.aluzarodekor.pl/oferta/karnisze/karnisze-rurowe/). Zapraszamy na naszą stronę, tam pogłębisz swe kwalifikacje.

Można je równie wybrać w kilku wersjach, więc produkcja sprężyn wre.

Dopasowany materacMaterac musi być odpowiednio dopasowany do wzrostu i oczywiście wagi. W sklepach zwykle zaznaczają dla kogo zaprojektowany jest konkretny typ. Ważne jest też dobrze wybrane łóżko. Stelaż powinien wydłużyć życie materaca, odpowiednio go wentylując i nie odkształcając. Polecane są stelaże na drewnianych listwach, ważny jest szeroki rozstaw.

Istotna jest głównie jakość materaca, niekoniecznie cena. Materac kieszeniowy o 7 strefach, z warstwą kokosową powinien kosztować mniej więcej kilkaset złotych złotych – oczywiście cena zależy od wymiarów. Nie musimy więc kupować materaca z najwyższej cenowej półki, żeby odpocząć w godnych warunkach.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,