Jakim sposobem interesująco zaaranżować malutką łazienkę i optycznie ją zwiększyć?

Aranżacja małej łazienki nie zawsze jest prosta, ponieważ nieduży metraż zdoła efektywnie nam to utrudniać. Najważniejsze to pamiętać o tym, by na marne nie zagracić przestrzeni pomieszczenia, jakie i tak już jest niewielkie. Należałoby także zastanowić się nad tym, jak optycznie zwiększyć małe wnętrze łazienki. Biorąc się za aranżacje małych łazienek, powinniśmy dostosować dobre umeblowanie i akcesoria łazienkowe. Zamiast wanny zdecydujmy się na prysznic, który zajmie mniej miejsca.

przydatne informacje

Autor: University of Exeter
Źródło: http://www.flickr.com
Pożądane byłoby również zdecydować się na umywalkę z szafką, którą będziemy mogli wykorzystać na gromadzenie płynów do sprzątania, proszku do prania i innych tego typu rzeczy. Warto wykorzystywać wolne miejsce na ścianie, także tam możemy zamieścić użyteczne, niewielkie szafki, przykładowo na kosmetyki do twarzy oraz ciała. Niezbędnym elementem łazienki jest też lustro. Jeśli pragniemy optycznie powiększyć łazienkę zdecydujmy się na szerokie lustro, zajmujące znaczną część ściany.

Będzie prezentować się niesłychanie efektywnie, a ponadto sprawi, że łazienka będzie zdawać się większa. W małej łazience należałoby zadbać też o właściwą kolorystkę. Pamiętajmy, iż główną zasadą, o której musimy pamiętać, wybierając odcienie jest to, że jasne odcienie zawsze zwiększają wnętrze, a ciemne je pomniejszają. W małej łazience wspaniale będzie prezentować się błękit, jasna zieleń, beż i rzecz jasna standardowa biel. Białe łazienki wcale nie muszą być monotonne, wręcz przeciwnie białe łazienki przywodzą na myśl aranżacje skandynawskie, w których decydującym nurtem kolorystycznym jest naturalnie odcień bieli – sposoby wystroju białych łązienek.

Do tego nowoczesny prysznic, puchate dywaniki łazienkowe, piękne, szerokie lustro w kreatywnej ramie i nasza łazienka zaczyna nabierać fascynującego charakteru. Oczywiście nie cała łazienka musi być pomalowana farbą. Część ścian pożądane byłoby wyłożyć wykwintnymi płytkami z ciekawym, niebanalnym wzorkiem. Taka aranżacja na pewno doda naszej łazience jeszcze więcej uroku.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,