Jak wybierać światło do biura? Na co zwrócić uwagę? O jakiego typu czynnikach należy pamiętać?

Krótkie dni w sezonie zimowym powodują, że światło w naszych biurach pali się prawie bez przerwy. Eksperci przypominają jak ważne jest, żeby dobrać odpowiednie oświetlenie do miejsca pracy, zwłaszcza to konieczne, gdy za oknem brak jest naturalnego światła.

oprawy oświetleniowe led

Autor: Patrick Finnegan
Źródło: http://www.flickr.com
W okresie zimowym i jesiennym dużo osób cierpi na permanentny brak światła dziennego.

Podoba Ci się ten treść?! To przejdź do oferty projektowanie wnętrz katowice, by zapoznać się z ciekawymi info na ten temat, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Ma to miejsce, gdyż dni są niezbyt długie, tak więc jak budzimy się rano do pracy jest ciemno, identycznie jak po południu wracamy do domu, to już zapadł zmrok. Taka pora roku i aura za oknem mają bardzo zły wpływ na nasze samopoczucie. Z pewnością jesteśmy bardziej uczuleni na infekcje oraz przeziębienia, to również odbija się na naszym podejściu do życia. W takim czasie niezwykle istotne jest odpowiednio zaprojektowane oświetlenie, szczególnie w miejscu pracy – .

Najlepsze oświetlenie (zobacz oswietlenie sklep) w biurze to podstawa, najbardziej odpowiednie jest kompleksowe oświetlenie led. To jak je dobierzemy będzie miało wpływ na komfort pracowników, a więc również ich efektywność wykonywanych przez nich powinności. Zawsze powinniśmy pamiętać o dobraniu najlepiej dobranego oświetlenia wiedząc, że żeby zapobiec spadkowi energii oraz motywacji do działania, musi być ono zaprojektowane w sposób konsekwentny i rozsądny. Jeśli możliwości użycia światła dziennego się kończą, to należy pomyśleć o najbardziej optymalnym doświetleniu wnętrza przy pomocy sztucznego oświetlenia. W czasie zaprojektowania oświetlenia we wnętrzu biurowym musimy wziąć pod uwagę kilka bardzo niezbędnych czynników – wskocz do Trillux.

Ważne jest więc położenie obiektu, a jednocześnie wymiary powierzchni. Następnie trzeba pomyśleć jaki tryb pracy obowiązuje, nocny czy dzienny, a również jak prezentuje się charakter pracy, czy jest to na przykład praca głównie przed komputerem. Podobnie istotne jest to, czy optymalna przestrzeń biurowa jest zaprojektowana na planie otwartym, czy mamy do czynienia jednak z bardziej małymi pomieszczeniami, które stworzone są maksymalnie dla paru osób. Jak to już określimy łatwiej nam będzie wybrać oświetlenie oraz konkretne elementy w stylu oprawy biurowe.