Meble w pokoiku dla dzieci, czyli jak ważny jest pokoik dla małego człowieczka

Mądrze zaprojektowane wnętrze pokoju dla dziecka to świetny sposób na usprawnienie jego rozwoju. W atmosferze ścian pełnych postaci z bajek, do których przystawione są podręczne meble dla dzieci, a dookoła pełno preferowanych zabawek – w takim układzie nasza pociecha będzie czuć się swobodnie, a co najważniejsze – bezpiecznie.

Mebelki dla dzieci

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Czy to jedynie wizja naszej bujnej wyobraźni, a może sen, który stał się rzeczywistością? Wiele pomysłów i inspiracji nie musi równać się pokaźnych wydatkom, które musielibyśmy ponieść by dziecko zyskało swoje okienko na świat. Do całości wystarczy trochę zmysłu dekoratora wnętrz, wizja kolorów, sprawdzony producent mebli dziecięcych, które idealnie wkomponują się w całość i już! Brzmi banalnie, napisać też łatwo, ale wprowadzenie pomysłu w życie nie jest takie proste. Młodzi rodzice nie mają łatwo – nie przelewa się z kosztami, a i czasu na dzieci mają nienajwięcej.

Gdzie w tym wszystkim znaleźć nie tyle czas na sam remont pokoiku, ale i poświęcenie czasu dla dziecka, podczas gdy role dnia codziennego gonią nas niemiłosiernie? Ciasny pokoik powinien stymulować atmosferę świata bajkowego, z którym dość intensywnie łączy się jaźń dziecka. Kolory w jasnych odcieniach (ściany) dobrane do zasłon oraz urocze tapety (gdzie rozróżniamy typy dla chłopców i dziewczynek) wzmacniają przywiązanie małego dzieciaczka z pomieszczeniem-domem. Wyobraźnia dwuletniego człowieka najmocniej opiera się na bodźcu wzrokowym i mocnym odczuwaniem dziecka przy dotykaniu. To w swoim „królestwie” wychodzimy z zabudowanego łóżka, stawiamy pierwsze kroki, mamy słodkie zdjęcia na tle mebli dziecięcych.

Kolejne lata wzrastania będą wiązały się z niewielkim przemeblowaniem. Elementy bajkowo-dziecięce, zestawy mebli dla dzieci (więcej informacji) zapewne zostaną zastąpione zastępnikami dla starszaków, a potem uczniów. Zabawki zostaną zamienone na książki, tapety na panele, a wykładzina zmieni się w poważny, stonowany kolorystycznie dywan.

Hej, sprawdź to szafy na wymiar szczecin, jeżeli do tej pory nie wiesz o tej ciekawej stronie a zobaczysz, że okaże się ona dla Ciebie bardzo interesująca.

W wyobraźni dorastającego dziecka własny kącik i pokój ciągle zostaje w głowie, łączy go z nim szczególna więź i myśli. Dlatego tak istotne jest zapewnienie rosnącym dzieciom przytulnego kąta, z którego te wyjdą w szkolny świat. I jednocześnie do którego będą wracać z uśmiechem na twarzy.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,