Jak korzystać z płyt wiórowych – poradnik dla każdego

Inwestycja, jaką jest budowa domu, to masa przemyślanych decyzji mających związek z materiałami, z których będzie budowany. A wszystko po to, by uzyskać najwyższą jakość efektu końcowego, a także nadać mu ten jedyny charakter od stropu po podłogę. Materiałem o wszechstronnym zastosowaniu są płyty wiórowe.

Komfortowy dom

dom jednorodzinny

Autor: FRESH PR
Źródło: FRESH PR

Kluczową sprawą przy budowie nowego domu jest wygoda i satysfakcja inwestorów, i najważniejsze: ich bezpieczeństwo. Płyty umożliwiają wyciszenie dźwięków w poszczególnych pomieszczeniach, co pozwala cieszyć się komfortowymi warunkami, niezmąconymi nieprzyjemnymi odgłosami, czy też skrzypieniem podłóg. Płyty wiórowe idealnie pełnią swoje funkcje w przemyśle budowlanym, głównie jako materiały izolacyjne oraz ścianki działowe.

Wiele zastosowań płyt wiórowych
Jest to wyrób w pełni bezpieczny, innowacyjny i dający niezwykle wiele możliwości zastosowania. Płyta wiórowa, która posiada podobne właściwości jak inne wyroby drewnopochodne wyrabiana jest z materiału drzewnego (w tym przypadku z wiórów) w postaci płyt. Sposób wytwarzania płyt wiórowych opiera się na na pokrywaniu wiórów klejem, a następnie sprasowaniu takiego kobierca wysokim ciśnieniem za pomocą specjalnej prasy. W momencie obróbki i przetwarzania nie trzeba brać pod uwagę włókien i układu słojów – płyty wiórowe wykazują jednakową podatność na obrabianie we wszystkich kierunkach. Do istotnych zalet płyt wiórowych należą również duże wymiary powierzchni. Płyty wiórowe posiadają różne grubości i różne rodzaje wykończenia powierzchni. Można je bez problemu łączyć ze sobą a także z drewnem litym. Płyty wiórowe odporne są bardziej niż drewno lite na działanie wszechobecnych grzybów czy szkodliwych działań owadów.

Zalety płyt wiórowych

Płyty pilśniowe

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

Z uwagi na swą atrakcyjną cenę stanowią konkurencję dla drewna – zwłaszcza w przemyśle meblarskim, gdyż walorem płyt wiórowych, w przeciwieństwie do drewna litego, jest ich jednorodna budowa.

Kiedy stwierdzisz, że ten artykuł jest fascynujący, kliknij na odsyłacz do źródła (https://ubierzekipe.pl/12-spodnie), który zawiera fascynujące informacje na omawiany temat – będą one z pewnością ciekawe.

Płyty wiórowe nie posiadają słabości drewna: szpar, sęków czy przebarwień. Dzisiejsze kuchnie z wykorzystaniem płyty wiórowej wyglądają więc równie okazale, jak te z drewna. Płyty wiórowe , co istotne występują w szerokiej gamie kolorów i struktur powierzchni. Niestraszna im wilgoć, zarysowania, odbarwienia czy kuchenne temperatury.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,