W jaki sposób gospodyni jest w stanie nieco unowocześnić wygląd salonu, zwłaszcza kiedy mieszka w wiekowym budownictwie

Mieszkanie w wiekowym domu zdaje się posiadać tyle samo zalet, co wad. Okrągłe wnęki okienne bądź półokrągłe łuki zamiast drzwi stwarzają pole do popisu tym bardziej twórczym umysłom. Wybrane gospodynie wcale nie pragną mieszkać w takich niewspółczesnych wnętrzach. Jeśli jednak nie ma innego wyjścia (np. wynajem mieszkania w miasteczku nie wchodzi w grę), to należy tak zaprojektować wnętrze, aby nawiązywało swoim wyglądem do XXI-wiecznych, a zarazem luksusowych mieszkań. Na takie zadania wcale nie będą potrzebne wielkie kwoty pieniędzy. Nawet drobne zmiany, wprowadzone dzięki odłożonym 200 zł, mogą zaskoczyć niejednego sceptyka.

zasłony

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Najbardziej reprezentatywnym pokojem w mieszkaniu pozostaje salon. To właśnie tutaj podejmujemy gości, a i nierzadko spędzamy długie jesienne wieczory. Z tego też powodu zasłony do pokoju dziennego muszą być nieprzezroczyste, żeby ludzie spacerujący drogą nie kierowali ciekawskich spojrzeń w kierunku okien. A co uczynić, żeby nasz salon wydawał się bardziej współczesnym pokojem? Jednym z tych najmniej skomplikowanych rozwiązań mogą być powieszone w oknach firanki makarony, które swoim oryginalnym wyglądem sprawią, że wnętrze będzie wyglądało się całkiem inaczej. A do takich firan znakomicie pasują takie zasłony do salonu, które eksponują barwę ścian.

Zasłony należy również właściwie dobrać do rozmiarów okna. W starych mieszkaniach najczęściej mamy niewielkie otwory okienne, a na ich powiększenie decydują się nieliczni – ściany bywają grube, a większe okna w żaden sposób nie podkreślą zabytkowego wyglądu budynku. Trzeba więc radzić sobie inaczej i we wspomnianej sytuacji kupić krótkie firanki makarony w kolorze zawsze modnej bieli, a z nimi doskonale będą łączyć się krótkie zasłony w niezwykłe kwiatowe ornamenty. A dodatkowo powieszenie zasłon oraz firan sięgających trochę poza parapet przynosi niespodziewane korzyści. Pod oknami najczęściej montowane bywają grzejniki, a jeżeli nie zakryjemy ich jakimikolwiek tkaninami, to w salonie powinno być zimą o dużo cieplej.

Zasłonki frędzle, podobnie zresztą jak i te wieszane w pozostałych częściach mieszkania, bywają zazwyczaj uszyte z materiałów sztucznych. Kiedyś niezwykle modne pozostawały firany, które na całej szerokości miały wyhaftowane różnej szerokości pasy wzorów geometrycznych.

Te informacje pochłonęły Cię bez reszty? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej szafy na wymiar danych na pozostałych stronach – odnajdziesz je, klikając w link poniżej.

Dzisiaj, żeby nieco unowocześnić wnętrze, wystarczy kupić modele, które prezentują się zgoła w zupełnie odmienny sposób. Możemy się zatem pokusić o firany z delikatnymi motywami rozrzuconymi po całości. A jeżeli dodatkowo przy produkcji została wykorzystana srebrna nić, to nasze okno w pogodne dni będzie błyszczeć jak łąka zakryta zmrożonym śniegiem.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,