Jak pomysłowo wykończyć pokój dla dziecka Kilka praktycznych pomysłów dla świeżo upieczonych rodziców i nie tylko

Kiedy właśnie urodziło Ci się dziecko albo z trochę większymi dzieciakami przenosicie się do większego mieszkania, na pewno jest to doskonała okazja do tego, aby kupić nowe meble do pokoi swoich dzieci oraz zastanowić się, jak właściwie wystrój tego pokoju ma wyglądać. Powinno być przede wszystkim ładnie, a w dodatku oczywiście bezpiecznie. Jak połączyć przyjemne z pożytecznym i świadomie zaplanować pokój dla swoich dzieci?Między innymi powinniście pamiętać, że w pokoju dziecięcym powinny zostać wyraźnie oddzielone trzy strefy – strefa do spania, sfera do zabawy oraz sfera do nauki.

łóżko

Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli od najmłodszych lat pociecha przyzwyczai się do takiego podziału, potem nigdy już nie będzie miało problemów przykładowo z nieodkładaniem rzeczy na swoje miejsca. Oddzielenie takich sfer na pewno spowoduje, że dziecko będzie czuło się w swoim pokoju o wiele bardziej komfortowo. Sporo uwagi musicie poświęcić w szczególności na sferę odpoczynki i spania – musicie wybrać swojemu dziecku tak wygodne łóżko jak tylko się da.

Najlepiej jeśli zaangażujecie pociechę do wyboru łóżka – łóżka dziecięce często różnią się bardzo od siebie, a na dodatek jeżeli dziecko osobiście wybierze sobie łóżko, wtedy na pewno nie będzie narzekało na to, że musi na nim sypiać. Jeżeli wykańczacie pokój, w którym będzie mieszkać więcej niż jedno dziecko, wówczas możecie zastanowić się nad zakupem łóżka piętrowego. Łóżko piętrowe to nie tylko ogromna oszczędność przestrzeni w pokoju, ale również – a może przede wszystkim – spełnienie marzeń praktycznie każdego dziecka.

Niezwykle ciekawy tekst, czyż nie? Zobacz także inne posty, gdyż w tamtym miejscu polecana strona internetowa (http://www.ipclean.pl/specjalistyczne-uslugi-sprzatania/) jest nie mniej zajmująca i zaabsorbuje Cię w całości.

Któż z nas nie myślał w dzieciństwie o takim łóżeczku?

łóżko

Autor: Richard
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście jeżeli zamierzasz wybrać takie łóżko, Twoje dzieci muszą być już odrobinę starsze – pamiętaj również o tym, żeby skrupulatnie zabezpieczyć górną część łóżka. W strefie do zabawy najmądrzej będzie umieścić puchaty dywan, na którym dzieci będą mogły się bawić. Pamiętaj, żeby od dziecka uczyć swoje pociechy porządku i w strefie zabawy postaw kosze na zabawki. Dobieraj meble tak, żeby były wykonane z miękkich surowców – teraz można znaleźć dla dzieci zrobione dla przykładu z kauczuku. Takie materiały kategorycznie spowodują, że będziesz czuć się o wiele bezpieczniej i nawet będziesz mógł spuścić swoje pociechy z oka w czasie zabawy.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,