Jak przygotować funkcjonalny i ładny pokój dla rodzeństwa

Urządzanie pokoju dla dziecka, to z pewnością mała rewolucja w domu. Gdy dziecko dorasta zaczyna potrzebować więcej swojej przestrzeni. W domu pojawia się coraz więcej książeczek i zabawek, które zamiast walać się po kątach, powinny znaleźć swoje miejsce.Maluch, który ma swój pokój, chętniej bawi się samodzielnie i uczy utrzymania porządku.

Fototapeta dla dzieci od Demur.pl

Autor: Demur.pl
Źródło: Demur.pl

Nierzadko zdarza się jednak, że w jednym pokoju musi zamieszkać rodzeństwo, gdyż rodzice nie mogą sobie pozwolić na większe mieszkanie (zobacz galerię).

Obecnie mieszkania, które można zakupić na kredyt mają zazwyczaj standardową powierzchnię. Nawet osoby, które zarabiają powyżej średniej krajowej często stać najwyżej na trzy pokojowy lokal. Dlatego, gdy decydujemy się na drugie dziecko, rodzeństwo musi zamieszkać w jednym pokoju. Niestety dzieci nie zawsze dogadują się ze sobą, a im starsze, tym trudniej im mieszkać razem.

Jak zaaranżować przestrzeń, która spełni oczekiwania dzieci?Przede wszystkim podczas projektowania wspólnej przestrzeni wydzielić części, które będą należały do każdego z małych mieszkańców. Pokój można podzielić przy pomocy ruchomego parawanu. W pokojach dziecięcych całkiem dobrze sprawdzają się łóżka piętrowe i dobrze zaprojektowane półkotapczany, które pozwalają zaoszczędzić wiele miejsca. Aranżacja wnętrza powinna uwzględniać potrzeby zarówno chłopca, jak i dziewczynki.

Fototapeta do pokoju dzieci od Demur.pl

Autor: Demur.pl
Źródło: Demur.pl

Na przykład obrazki do pokoju dziecięcego powinny być neutralne, jeśli urządzamy pokój dla chłopca i dziewczynki.

Kliknij bez strachu tu a przekonasz się, że w najświeższym źródle opublikowano niezwykle interesujące materiały. One też są emocjonujące.

Najlepiej wybrać bohaterów dziecięcych, których oboje podziwiają. Warto też wybrać obrazy dla dzieci (oferta tutaj), które nie są zbyt ckliwe, ale niosą ze sobą jakąś wartość estetyczną lub edukacyjną. Lepiej powiesić na ścianie ciekawą reprodukcję, która opowiada jakąś historię, niż wielkiego kaczora donalda.

Pamiętajmy, że urządzając pokój dla małych dzieci, należy uwzględnić ich wiek.Pokój musi mieć jak najwięcej przestrzeni do zabawy. Na podłodze warto rozłożyć miękki dywan, a na ścianie przykleić specjalną matę, żeby maluchy mogły po niej pisać. Starsze dzieci powinny mieć już swój kącik do nauki. Aby zająć jak najmniej przestrzeni w pokoju, zamiast kupować dwa biurka, można zamontować przy ścianie specjalne blaty. Biurko najlepiej zamontować pod oknem, pozwoli to na dobre oświetlenie miejsca pracy. Dzieci im starsze, tym chętniej gromadzą różne przedmioty, więc niezbędna będzie odpowiednia ilość elementów do przechowywania rzeczy.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , , ,