Kuchnia – najistotniejsze pomieszczenie ale bardzo skomplikowane w umeblowaniu.

Komplet mebli kuchennych dostosowany jest samodzielnie do każdej kuchni. Głównie na podstawie projektu, sporządzonego przy pomocy studia kuchennego, projektanta wnętrz bądź nas samych. Wytwórcy mebli kuchennych oferują swoim klientom coraz ciekawszą propozycję, zróżnicowaną wzorniczo, stylistycznie i kolorystycznie, ale co ciekawe szafki zagospodarowane są w szereg usprawnień technicznych, które ułatwiają jak najkorzystniejsze ich użytkowanie.

kuchnia

Autor: Graham Hill
Źródło: http://www.flickr.com

Szafki do kuchni – ; wybranego producenta są odpowiednio dopasowane pod względem wysokości, a ich szerokość wynosi zazwyczaj od 10 do 90 cm. Głębokość szafek stojących to przeważnie 50 cm.

Zobacz również inną bazę artykułów poruszających prezentowany temat – bez strachu – wejście za darmo (http://procleaner.pl/sprzatanie-jednostek-sluzby-zdrowia/), więc kliknij ten link!

Pozwala to na usytuowanie szafki tak, aby przednia krawędź blatu była wysunięta o 2 cm w stosunku do linii mebli, a także na zostawienie wolnej przestrzeni za nimi na umieszczenie instalacji. Szafki stojące wysokie mają głębokość 60 cm. Główne elementy szafek to korpusy, fronty (drzwiczki), nóżki i cokoły. Kolejnymi elementami są płyty gzymsowe z oświetleniem, listwy podszafkowe, blaty a także nóżki z regulowana wysokością. Szkielety mebli zrobione są przeważnie z laminowanej płyty wiórowej, przy czym wykorzystuje się grubszą okleinę na powierzchnie widoczne, a gorszą na elementy, których nie widać. W ekskluzywnych modelach korpusy mogą być wykonane z drewna czy też z płyty MDF. Tylna ścianka mebli może być zrobiona z twardej płyty pilśniowej, jednostronnie lakierowanej. Drzwiczki szafek w całym zestawie prawie za każdym razem są wykończone w taki sam sposób. Oferowane są więc być drzwiczki gładkie, profilowane lub z reliefem, i żaluzjowe.

szafki kuchenne

Autor: Christopher Kuttruff
Źródło: http://www.flickr.com

W kuchni wszyscy muszą się dobrze czuć. Wybierajmy więc meble kuchenne zgodne z naszym zamiarem – mogą być bardzo nowatorskie lub bardzo tradycyjne – ale musimy je pokochać od pierwszej chwili i na długo, nie mogą się nam przestać podobać po kilku miesiącach. Naszym zadaniem jest zadecydować, czy wolimy te gotowe czy robione na zamówienie. Meble z produkcji masowej zrobione są dokładnie oraz powtarzalnie, są testowane, otrzymują zaświadczenia a także gwarancje.

Intryguje Cię ta kwestia? Kliknij ten link i sprawdź, jak podchodzi do tego zagadnienia inny autor w treści (https://www.metal-plast.pl/oferta/przemialy-i-regranulaty/) swojego postu.

Wybór co prawda jest skromny, ale wytwórcy proponują zwykle tak interesujące rozwiązania modułowe, że będziemy mogli zaspokoić większość potrzeb estetycznych i projektowych.