Dom od podstaw

Większość z nas mierzy się z tematem budowania swojego domu. Jedni powierzają całość wyspecjalizowanym firmom, inni sami biorą się za układanie cegieł.

Jeszcze inni szukają pomocy w internecie. Interesujące projekty domów i nie tylko można znaleźć w serwisie budowlanym Projektoskop.

Znajdują się tu gotowe projekty domów wykonane przez fachowe biura architektoniczne. Są idealne dla osób, które interesuje budowa domu od podstaw (co opisane jest tutaj).

Jeśli opublikowane tu wiadomości przyciągają Twoje oko, to dodatkowo zerknij na informacje (http://tborkowski.pl/nagrobki-dzieciece/), które przeczytasz, kiedy klikniesz ten link!

Baza obejmuje między innymi projekty domów parterowych, projekty małych domów czy nowoczesne domy.

Każdą budowę domu musi poprzedzić dobrze sporządzony projekt. Są jednak pewne rzeczy, które dotyczą każdego i nie zależą od stopnia zaangażowania we własną budowę.

Projekt domu Murena pracowni MTM STYL

Warunki cieplne domu to przede wszystkim interes tego kto będzie mieszkał a nie budowlańców, ich interesują jak najniższe koszty postawienia budynku, tymczasem ocieplenie o którym piszemy to tylko kilka procent całkowitych kosztów. A kiedy zrozumiemy, że ocieplenie budynków to jeden z najistotniejszych tematów decydujących o przyszłym komforcie życia, chętnie skupimy się na tym elemencie inwestycji. Tak naprawdę nie ważne jest to czy paszport energetyczny będzie koniecznym elementem przy odbiorze budynku. Ważne, żebyśmy my czuli się w nim przytulnie. Na pewno temperatura, którą będziemy odczuwać w środku będzie miała dla nas, jako mieszkańców, kluczowe znaczenie.

Budowlańcy zwracają szczególną wagę na tzw. współczynnik przenikania ciepła. Co z tego, kiedy to pojedyncze spojrzenie nie potrafi objąć szerzej problemu jakim jest komfort cieplny. Nic nie da super-pustak o właściwościach lepszych od metra styropianu, kiedy wiązanie murarskie umożliwiają dowolny przepływ zimna (fachowo powinno mówić się przepływ ciepła, ale trudno użyć tego sformułowania w stosunku do prawdziwego, przenikającego zimna). Dlatego oprócz samych materiałów i ścian ważne jest ocieplanie reszty elementów. Decydujemy się więc o na zakup energooszczędnych drzwi i okien, fachowe i nowoczesne ocieplanie stropów. Obecnie jest to zawsze brane pod uwagę gdy chodzi o projekty domów nowoczesnych takich jak na projektoskop.pl.

W odpowiednio zabezpieczonym przed zewnętrznymi czynnikami wnętrzu możemy zadbać o dalsze podniesienie komfortu przebywania w nim. Miłe w używaniu z pewnością jest ogrzewanie podłogowe . Pozbywamy się kaloryferów i równocześnie zapewniamy sobie ciepło tam, gdzie go najbardziej potrzebujemy – czyli w nogach. Brak kaloryferów docenią wszyscy, którzy projektują nowoczesne wnętrza. Modna sypialnia nie zniesie w swoim wnętrzu żeberkowanego stwora. Również niektóre rośliny, czy meble nie mogą znaleźć się w bezpośrednim sąsiedztwie żeberek. Ogrzewanie podłogowe redukuje nam te wszystkie problemy. Trzeba dać sobie również spokój z przesądami o niemożliwości zastosowania paneli czy dywanów, przy takim ogrzewaniu. Takie przegrody jedynie nieco zwalniają przepływ ciepła, ale z pewnością nie przeszkadzają w ogrzaniu pomieszczenia. Bajka o „rozchodzącym” się parkiecie również znika, kiedy zdamy sobie sprawę z tego, że temperatura wody w ogrzewaniu podłogowym jest nie większa niż 40 stopni. Jest to dużo praktyczniejsze niż takie ogrzewanie olejowe (przykład na projektoskop.pl). Można przeczytać sporo zestawień w internecie na ten temat.

W takim wnętrzu przydadzą się naprawdę piękne mebelki. Wiele bieżąco jest ich producentów w Polsce i czy to będą meble Black Red White czy z IKEA, jest bez znaczenia. Ważne, żeby zwrócić uwagę na konkretny model i jakość jego wykonania.

Źródło: projektoskop.pl
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,