Kiedy tradycyjne zakupy ponoszą porażkę z zakupami internetowymi. Zalety i wady zakupów internetowych i tradycyjnych

E-commerce, czyli elektroniczny handel zdobył ostatnio nowych sympatyków. wygoda i komfort robienia zakupów przez internet jest ich niekwestionowaną zaletą. Wśród zwolenników e-commerce znajdziemy nie tylko młodych ludzi, ale też coraz częściej ludzi starszych.

Na wzrost zainteresowania zakupami drogą internetową niezaprzeczalnie wpłynęły zmiany społeczne, które zrodziły się na skutek technologizacji i informatyzacji życia – poznaj więcej. Na terenie polski to zjawisko jest dość młode, lecz rozwija się w zastraszającym tempie.
zakupy online

Autor: Highways England
Źródło: http://www.flickr.com
Deklarację wirtualnego shoppingu składają osoby, które mają w planach kupno prezentów i gier komputerowych – czytaj dalej na tej stronie. Niezbyt często w sklep internetowy klienci kupują aparaty czy odkurzacze. Niskie zainteresowanie tymi artykułami wiąże się z niskim poczuciem bezpieczeństwa u konsumentów.

Czy zdziwił Cię opublikowany tutaj artykuł? Żeby poznać zagadnienie wejdź tutaj oraz poznaj więcej szczegółów – z pewnością będą dla Ciebie zadziwiająco interesujące.

Sprzęty RTV i AGD są to produkty stosunkowo drogie, dlatego mało kto podejmuje ryzyko kupując je drogą internetową.

W tradycyjnych sklepach zdecydowanie chętniej kupujemy artykuły spożywcze. Tradycyjny kanał sprzedaży preferują konsumenci poszukujący artykułów takich jak: chemia gospodarcza,ogrodnicze artykuły, meble i kosmetyki.
W sklepach internetowych dobrym popytem cieszą się: muzyka i filmy, komputerowy sprzęt, sprzęt sportowy i komórkowe telefony.

Istnieją także sektory, które dobrze sobie radzą zarówno w internetowej sprzedaży jak i w handlu tradycyjnym.

Są to sklepy, które mają w ofercie obuwie i odzież. Zarówno w sklepach tradycyjnych jak i w internetowych dobrze sprzedadzą się też różnorodne oryginalne i nietypowe gadżety.