Boisz się urządzania nowego mieszkania?

Przed nami przeprowadzka do nowego mieszkania. Jest to zdarzenie charakterystyczne, rewolucyjne i trochę, ba, dość stresujące. mamy tu na myśli oczywiście o kolejnej studenckiej przeprowadzce, ta bowiem sytuacja nie wytwarza w nas już żadnych emocji (ileż to razy na studiach zmieniało się miejsce zamieszkania), ale o nabyciu własnego lokum.

Pikowana Pola

Autor: www.sits.eu
Źródło: www.sits.eu
Istnieją w życiu takie chwile, o których bez wątpienia możemy stwierdzić, że zmieniają wszystko. Gdy jesteśmy zdecydowani na zmianę ośrodka miejskiego na wieś lub na odwrót, to zdajemy sobie sprawę, iż wszystko będzie zupełnie odmienne. Gdy zmieniamy mieszkanie osiedlowe na dom lub na odwrót, to powinniśmy mieć na uwadze, iż wszystko, co znaliśmy do tego momentu: nasze nawyki ulegną nieodwracalnym zmianom.
To podobnie, jak w innych sytuacjach, nieważne, czy mówimy o zmianie partnera czy narodzinach dziecka – wszystko zostaje wywrócone do góry nogami. Wyznacznik stresu w tego typu okolicznościach wzrasta, chociaż najbardziej znacząca jego wartość jest wtedy, gdy ginie nam ktoś bliski, to jednakże nie można trywializować przeprowadzek, gdyż są one również stresogenne. Niby mało znaczące sprawy, jak aranżacja domu, szafy Wajnert, mebli wypoczynkowych, sprzętów kuchennych czy wybór koloru ścian, napędzają wzrastające w nas zdenerwowanie, które bardzo trudno załagodzić. Co więc możemy zrobić?

Najbardziej istotne to zaakceptować ten stan. Po prostu czym mocniej będziemy skłonni minimalizować te przykre objawy, im szybciej będziemy przed nimi uciekać, tym prędzej będą nas one doganiać. Miast takiego zachowania powinniśmy zaakceptować, że istnieją pewne okresy w życiu, które powodują, iż się denerwujemy i żadne czary-mary i tłumaczenia nie mają tu racji bytu. Śmierć bliskiej osoby, ślub, narodziny dziecka, rozstanie czy zakup mieszkania lub domu – każda z tych rzeczy składa się na nasze życie, na napięcie ,które ma związek z kolejnym etapem radzenia sobie z realnością.

Miejmy to na uwadze, gdy będziemy urządzać nasze nowe lokum. Tak jak spokojnie do tego podejdziemy, tak zejdzie po nas to napięcie, a w kilka miesięcy później będziemy sami się z siebie śmiać, i pytać: po jakiego tak się denerwowaliśmy? Zasadne pytanie, po co? Są zasadne i do zaakceptowania, lecz nie do wyolbrzymiania, warto zawsze mieć to na uwadze. W każdej sytuacji, zwłaszcza w tak naturalnej sytuacji, jak urządzanie nowego lokum i inwestycje w wygodne tapicerowane meble szafy na wymiar szczecin cennik marki Wajnert.