Jakie możliwości będą mieć młode osoby, które zamierzają coś sobie dorobić.

Młodzi ludzie wbrew pozorom mają dość dużo możliwości jeśli chodzi o znalezienie jakiegoś dorywczego zajęcia. Zwłaszcza dotyczy to okresu wakacyjnego, lecz tak naprawdę zapotrzebowanie na określone prace będzie bez przerwy.

kolportaż ulotek

Autor: Steve Parker
Źródło: http://www.flickr.com
led

Autor: Nicolas Buffler
Źródło: http://www.flickr.com
Należy przy tym uwzględnić, że niepełnoletnie osoby nie mogą pracować na cały etat, te kwestie dość szczegółowo regulują przepisy z kodeksu pracy. Ale sporo dorywczych prac jest taka, że wynagrodzenie będzie nie od czasu, który się przepracuje, a od konkretnej zrobionej rzeczy. Godzinowe stawki najczęściej oferowane są w gastronomii, młodzi ludzie na przykład się będą mogły zatrudnić jako pomoc kuchenna.

Zajmujący wpis? W takim razie nakłaniamy Cię, żebyś przejrzał nowe informacje z serwisu, którą dla Ciebie stworzyliśmy. Wejdź proszę w ten link.

Dużym zainteresowaniem cieszą się największe sieci fast-foodowe, dające dużą stabilność i przede wszystkim pensje na czas.

Błonnik na zdrowie

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse

Niejednokrotnie wybierany przez młode osoby jest także kolportaż ulotek (Kolportaże ulotek). Zależnie od potrzeb zleceniodawcy będzie to albo rozdawanie ich przechodzącym osobom, albo też roznoszenie po mieszkaniach oraz domach. W przypadku takiej pracy najczęściej będzie się płacić od rozniesionej albo rozdanej liczby ulotek, wysokość wypłaty w dużym stopniu będzie tu zależała od tego, czy przechodnie będą chcieli brać to, co im się daje i czy będzie łatwy dostęp do skrzynek pocztowych.

W podobny sposób jest płacone plakatowanie Zielona Góra (Plakatowanie w Zielonej Górze), ale zaletą tego typu zajęcia jest to, że nie jest się uzależnionym od innych ludzi. Zwyczajnie otrzymuje się określoną liczbę plakatów, które trzeba rozkleić, wykaz miejsc i wyznaczony okres czasu na realizację tego zadania.