Ogrodzenie posesji winno łączyć w sobie uniwersalność a także estetykę.

Warto zadbać, by te same cechy charakteryzowały bramę wjazdową. W zależności od kształtu działki i jej rozmiarów można wykorzystać różne rozwiązania. Które z nich będzie najkorzystniejsze?

Krótka i szeroka działka

przemysł - widok

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli dom stoi na względnie krótkiej, ale za to szerokiej działce najbardziej sensownym rozwiązaniem będzie zamontowanie bramy rozsuwanej. Jeśli zależy nam na jak największej wygodzie, warto zastosować siłownik elektryczny i zautomatyzować sterowanie skrzydłami. Dlaczego będzie to atrakcyjne rozwiązanie? Postawienie domu to pory wydatek, a dodatkowe koszty należy ponieść na zakupienie działki. Zdarza się więc, że niezbędne jest postawienie budynku na stosunkowo niedużej działce. Żeby skrzydła otwieranej bramy – przejdź – nie zajmowały niepotrzebnie miejsca, czy też nie zaczepiały o ściany budynków postawionych na działce, zdecydowanie lepiej zdecydować się właśnie na bramę rozsuwaną. Siłownik elektryczny i otwieranie pilotem to kolejne udogodnienia – w deszczowy czy zimny dzień nie trzeba będzie opuszczać auta, aby ją otworzyć (siłownik elektryczny). Atrakcyjnym rozwiązaniem będzie więcej pilotów – np. dla każdego członka rodziny, który korzysta z samochodu, oraz jeden zostawiony w domu, by w razie konieczności można było otworzyć bramę nie wychodząc z budynku.

Wąska posesja

Jeśli działka jest długa, ale wąska, można spokojnie wykorzystać bramę rozwieralną. Tak samo jak w przypadku posesji szerokich, tutaj również kluczowe są rozmiary działki. Na niektórych niełatwo będzie zainstalować bramę rozsuwaną ze względu na brak wystarczającej ilości miejsca. Poza tym warto pomyśleć o elementach, jakie zapewnią bezpieczeństwo – solidne zasuwy i mechanizm gwarantujący stabilność skrzydeł po otwarciu są gwarancją, że auto nie zarysuje się w sytuacji kiedy np. pojawia się silny wiatr.

Wejdź do serwisu twórcy (https://www.sklep.effector.com.pl/21-aluminium), jeśli zainteresowały Cię wiadomości zawarte w naszym artykule. Tam znajdziesz znacznie więcej detali.

W dodatku należy zwrócić uwagę na szerokość bramy. Jeżeli jest ona większa, o wiele stabilniejsza będzie taka, która składa się z dwóch skrzydeł. (śruby trapezowe) Jeśli wjazd na posesję nie jest szeroki, może wystarczyć w praktyce jedno skrzydło. Rzecz jasna warto zadbać o estetykę i dopasować wygląd bramy do całego ogrodzenia posesji. Wówczas całość będzie sprawiała spójne i schludne wrażenie.