Jak urządzić pokoik dziecięcy, żeby wzbogacał on jego wyobraźnię?

Niestety pokoje dziecięce niezwykle często są urządzone w nieodpowiedni sposób, ponieważ w tym przedmiocie stworzono wiele typowych rozwiązań, które są niestety niepoprawnymi założeniami.

Sandomierz

Autor: Jakub Jankiewicz
Źródło: http://www.flickr.com
willa

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Dziecięce pokoje są w najwyższym stopniu aktywnie zmieniającymi się pomieszczeniami w całym domu. Zmieniają się one oraz rozwijają razem ze swymi właścicielami. Wielokrotnie o tym zapominamy, więc przy urządzaniu pokoju nie możemy sugerować się tradycyjnymi wyobrażeniami. Jeśli uważasz, że pokój dziecka jest nieduży, to nie jest to prawdą. Wielu opiekunów uważa, że jeżeli posiadają niewielkie dzieci, to i pokój niesłusznie nazywają jako nieduży pokój. A nie jest prawdą to, że jeśli człowiek jest niewielki, to wymaga niewiele miejsca.

Jeżeli szukasz interesujących informacji na opisywany temat, odwiedź gabloty plexi nas, a z pewnością przeczytasz ciekawe fakty.

Wielokrotnie spotyka się ostatnio zbudowane oraz obszerne domy, w których są pokoje dla dzieci o powierzchni nie mniejszej niż 60 metrów kwadratowych.

Najczęściej powierzchnia pomieszczenia dla dzieci to 11-12 m kw a jest to naprawdę minimum, żeby połączyć role, jakie wymagają przeciwstawnego charakteru pomieszczeń, czyli pokoju do snu, nauki i zabawy. Nie jest faktem to, że idealny pokój dla dziecka musi posiadać łatwy oraz prosty układ. Pokój naszego dziecka, który urządzony jest na planie prostokąta, będzie można bardzo łatwo zaaranżować. Takie pomieszczenia są konfigurowalne, gdyż duża część mebli jest dostosowana do takich właśnie pomieszczeń. Utrzymywanie się jednak tej reguły w wypadku pokoju dziecinnego nie jest najefektywniejszym rozwiązaniem. Tego typu pokój – pudełko ma także znaczne ograniczenia. Trudno będzie w tamtym miejscu odnaleźć miejsce na tak lubiane przez dzieci zakątki i schowki.

Jeżeli projekt będzie na to pozwalał, dobrze byłoby starać się, aby pokoik dziecka był bardziej zróżnicowany. Będzie rozbudowywać jego wyobraźnię oraz inspirować do kreatywnych zabaw.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,