Pracownicy – co powinieneś im zapewnić? W jaki sposób zatroszczyć się o ich pozytywne samopoczucie w miejscu zatrudnienia?

Prowadzisz firmę? Jesteś prezesem? Wobec tego oprócz zabiegania o interesy działalności obowiązkowo powinieneś interesować się również pracownikami. Nie zapominaj, iż nie jest to jedynie Twoja dobra wola, lecz również powinność. Nawet przepisy wskazują, o co należy się zatroszczyć i co zagwarantować zatrudnionym ludziom. Choćby wyposażenie w zakładzie pracy. W jednym z pomieszczeń powinieneś zorganizować pokój socjalny.

suszarka do rąk

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Tam mają się znaleźć urządzenia takie jak lodówka, mikrofalówka lub też czajnik. Jest to miejsce, gdzie pracownicy mogą odpocząć, odprężyć się, udać się na przerwę. W końcu w ciągu ośmiu godzin każdy ma potrzebę zjedzenia czegoś czy też wypicia kawy albo herbaty. To jak najbardziej naturalne i Twoim obowiązkiem jest zapewnienie pracownikom takiej możliwości. Dzięki temu jakość ich pracy na pewno cię pozytywnie zaskoczy, co dobrze wpłynie na zyski i wizerunek firmy w oczach klientów. Nie zapominaj również, że następną Twoją powinnością jest zapewnienie załodze dostępu do czystej wody do picia – czy to w dystrybutorze, czy też w butelkach. Niestety ta z kranu się nie liczy.

Ważne jest również wyposażenie pozostałych pomieszczeń. Chociażby łazienek. Muszą być wysprzątane, schludne, jak również powinny się w nich znaleźć artykuły takie jak mydło, papier toaletowy lub też suszarka do rąk. Jeżeli chodzi o tę ostatnią to polecamy firmę dyson airblade – idealna dla takich pomieszczeń. Chociaż jak najbardziej urządzenie to nie jest obowiązkiem, zupełnie wystarczą ręczniki papierowe. Również wygląd pokoi biurowych jest nad wyraz istotny. Zapewnij każdemu z pracowników własne biurko, wygodne krzesełko (najlepiej te regulowane), odpowiednie oświetlenie, dzięki któremu wykonywanie obowiązków nie będzie miało negatywnego oddziaływania na zdrowie podwładnych.

łazienka

Autor: Heather Cowper
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętaj – nie jest dobrze szukać oszczędności w ludziach. Przecież oni sami świetnie zauważają, jak ich traktujesz.

Jeżeli zastosowana w niniejszym artykule retoryka do Ciebie przemówiła, to zobacz tu czujniki ruchu i obecności inne tego typu wpisy – one odnoszą się do pokrewnej tematyki.

Jeśli się będą czuli szanowani i doceniani, to odwdzięczą Ci się pracą na wysokim poziomie, staraniami. Jeśli jednak ich zignorujesz – to będzie zupełnie przeciwnie, a przy pierwszej okazji poszukają innego pracodawcy. W Twoim interesie w związku z powyższym jest, aby zachować z nimi odpowiednie stosunki.