W jaki sposób zaaranżować niewielką kuchnię – ciekawe pomysły porady

Meble kuchenne są jednymi z pierwszych, które kupujemy. Głównie dlatego, że bez kuchni w mieszkaniu właściwie nie sposób się obejść. Przede wszystkim to właśnie w kuchni toczy się życie domu i to pomieszczenie jest jego centrum.

szafki kuchenne

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Szafki kuchenne są bardzo często otwierane i zamykane, korzysta się z nich niemal non stop, dużo częściej niż półki w innych pomieszczeniach. Ich główną cechą musi być funkcjonalność. Szczególnie istotne jest, aby wybrane półki do kuchni nietrudno się otwierały i zamykały, nie blokowały się w zawiasach.

Frapuje Cię tematyka omawiana w tym tekście? Poznaj oprócz tego też inne pokrewne posty – po prostu wejdź tutaj apartamenty zdrojowa świnoujście.

Obecnie istnieje duży wybór uchwytów. Mogą być one szerokie lub wąskie, okrągłe lub podłużne, itd. W ten sposób mamy możliwość wyboru tego co dla nas najwygodniejsze (czytaj więcej na ten temat). Ostatnim hitem mody są szafki na zatrzask. Nie maja one uchwytów, wystarczy nacisnąć w odpowiednim miejscu by szafkę otworzyć.

Kolejną kwestią jest to, że powinniśmy dokonać wyboru które szafki będą otwarte, a które zamykane. Istotna jest też szerokość półek. Nie mogą być one zbyt wąskie. Owszem, niektóre z nich należy zaplanować jako węższe, by wygospodarować trochę miejsca. W końcu w kuchni musi znaleźć się też lodówka, kuchenka i inne sprzęty AGD.

Pamiętajmy jednak, że przynajmniej jedna półka musi zmieścić w sobie garnki i patelnie, które są dość nieporęczne. Najprzyjemniejszą kwestią jest wybór frontów. Mogą być zrobione z różnych tworzyw – naturalnych, lubtworzyw sztucznych. Ich cena oczywiście również zależy od materiału z którego zostaną wykonane. Drewno stanowi oczywiście, w zależności od rodzaju, najbardziej luksusowe. Trzeba zdecydować czy wybrać lakierowane meble czy może te matowe – popularny artykuł.

szafki do kuchni

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Należy dbać o to by kolorystyka frontów i blatu idealnie się komponował ze sobą. Pamiętajmy, by urządzić kuchnię w takim samym stylu co inne pomieszczenia, a także dobrać kolorystykę podłogi i ścian do wybranych mebli.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,