Nadruki i stosowane farby

Z pewnością wiele osób niejednokrotnie rozmyślało, jakie farby są używane do nakładania nadruków na przykład na bluzy, bądź też przedmioty stalowe.

farba sitodrukowa

Autor: Reece Chapman
Źródło: http://www.flickr.com
Choć odpowiedź wydaje się oczywista, to jednak nie wszyscy ją znają. Dobrze więc zapoznać się z nimi, aby w przyszłości nie spotkać się z podobnym dylematem.
komputer

Źródło: www.morguefile.com
Jedną z nich jest farba sitodrukowa, którą stosuje się w tak zwanej „technice druku sitowego” (kliknij ten link). Ów farba jest podzielona na różne kategorie – zależnie od metody utrwalania jej, a także sposobu jej schnięcia. W drugiej kwestii istnieją trzy grupy, na przykład farby do sitowego druku, rozpuszczalnikowe oraz utwardzane. Każda z nich charakteryzuje się różnymi kolorami. W podobny sposób można wyróżnić farby wodne oraz plastizolowe. Pierwsza z wymienionych nie posiada w swym składzie PCV, bądź też formaldehydu oraz odznacza się bezwonnością. Za jej pomocą barwy nałożone są żywe i bardzo nasycone. Farby sitodrukowe plastizolowe z kolei posiadają nieco większy współczynnik pokrycia, jednak ich zapach jest bardzo silny. Zależnie od drukarni specjalizującej się w drukowaniu sitowym, stosuje się oba rodzaje farb.

Ten prezentowany artykuł jest niezwykle zajmujący? Zatem odszukaj więcej tu (https://sklepmardrew.pl/), aby przeczytać jeszcze więcej faktów na opisywany temat.

Te farby są odporne na pranie, gdyż utrwalane są w temperaturze około 160°C.

wnętrze w nowoczesnym stylu

Autor: BetaView Aluminium Windows and Doors
Źródło: http://www.flickr.com
Do dodatkowego utrwalenia farby stosowana jest folia metalizowana, jednostronnie zgrzewana. Jej podstawą jest popularna folia przezroczysta, gdyż na nią nakłada się aluminium. Ów folia jest stosowana między innymi do oklejania butelek, jak również opakowań stosowanych do żywności.

Ich najważniejszymi właściwościami są wysoki połysk oraz niska przepuszczalność tlenu, bądż też pary wodnej, dzięki czemu żywność pakowana posiada większą datę przydatności. Folia metalizowana jednak jest odporna na pęknięcia i nie rwie się.