Nowoczesne sposoby sterylizacji instrumentów medycznych

Pewnym z najlepszych metod sterylizacji, jaki spełnia wymagania sanitarne, jest zastosowanie sterylizatora parowego. Aktualnie nie tylko gabinety zabiegowe, ale także lekarskie oraz kosmetyczne muszą posiadać tego typu narzędzie.

Dzięki stu procentowej jałowości instrumentów medycznych autoklaw Melag gwarantuje bezpieczeństwo personelu a także pacjentów (więcej na Autoklawy medyczne przynależą do grupy nazywanej sterylizatorami parowymi, bowiem procesy zachodzące w ich komorach odbywają się na skutek obecności wody a także ciepła. Rozgrzana do 121 stopni komora, zastępuje ciecz odnajdującą się w jej wnętrzu w wodną parę, jaka gruntownie penetruje sprzęty poddawane sterylizacji.
autoklaw parowy

Autor: Administración Nacional de la Seguridad Social
Źródło: http://www.flickr.com

Ażeby podwyższyć efektywność procesów a tym samym usunąć ryzyko przeżycia poniektórych mikroorganizmów lub wirusów, autoklaw parowy wyekwipowano do tego w pompę, wysysającą w trakcie cyklu powietrze ze środka komory (dobry autoklaw parowy). Dla rozróżnienia urządzeń nie posiadających próżniowej pompy od tych, które ją mają, autoklawy medyczne podzielono na klasy. Sterylizatory medyczne – jak sama nazwa podkreśla, kategoryzują się do urządzeń medycznych a zatem muszą spełniać szereg wymogów wypływających z norm prawnych. Jedną z nich będzie posiadanie certyfikatu CE.

Ta problematyka jest dla pewnych osób dosyć dyskusyjna. Jeśli chcesz poznać inne recenzje na analizowane tu zagadnienie, to poznaj więcej w treści (https://www.pieczatki.pl/wzory-odbic/pieczatki-firmowe/).

Poświadczenie to wydaje uprawniona jednostka notyfikowana, po przeprowadzeniu przez producenta szeregu procedur z zakresu projektowania, budowy a także wytwarzania autoklawów określonych do sterylizacji narzędzi medycznych.

Sterylizator medyczny ma zatem odgórnie narzucone parametry, które musi bezwzględnie spełnić. Czas, temperatura, ciśnienie zostały precyzyjnie obliczone oraz nie mogą być ani przewyższane, ani też zaniżane.