Jakiego typu oleju silnikowego wlewać do samochodu?

Konserwacja silnika twojego auta musi być przeprowadzana regularnie. Nawet w czasie pierwszych miesięcy po kupnie auta nie możemy zaniedbać kontrolowania stanu ilościowego i jakościowego oleju silnikowego. Różne silniki rzecz jasna będą potrzebowały używania różnych rodzajów oleju.

W tym artykule pragniemy zachęcić was do dyskusji na temat: Jakiego rodzaju olejów należy używać, żeby Auto służyło nam jak najdłużej?
Czarne zaproszenia

Autor: Graphic design 4ustudio
Źródło: http://www.flickr.com
Jak powszechnie wiadomo, olej silnikowy winniśmy zmieniać wraz z filtrem oleju co 10 000 km, wtedy oczywiście odkręcamy korek i spuszczamy zanieczyszczony olej. Ważne jest, aby w tak zwanym „okresie docierania” (dla tych co nie znają jeszcze tego terminu tłumaczymy, iż jest to okres świeżo po zakupieniu auta, gdy komponenty wszystkich układów podlegają właśnie docieraniu, czyli samoistnemu dopasowaniu) zmieniać olej częściej oczywiście zgodnie z instrukcją. Z wiekiem czasu możemy być zmuszeni zmienić rodzaj oleju, żeby polepszyć jego właściwości smarowania. Najlepiej używać oleju rekomendowanego przez producenta. W zdecydowanej większości nowych aut zalecane jest stosowanie olejów syntetycznych. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, iż są one systematycznie ulepszane i dostosowywane do wymogów nowoczesnych silników. Z tego powodu że jednak większość samochodów, którymi jeżdżą Polacy, jest używanych rodzaj oleju silnikowego, który powinien być stosowany nie jest prosty do wykrycia. Większość aut, na które się decydujemy są niemieckiej produkcji, dlatego polecamy stosowanie olejów marki Total. Oleje Total olej total od latTotal (odwiedź nas)zone są dla polej totalw silników stosowanych w niemieckich autach, dlatego są najczęściej proponowanymi w instrukcjach dołączanych do aut. Powracając do używanego pojazdu, jeżeli nie mamy pełnej książki serwisowej, w jakiej moglibyśmy odnaleźć potwierdzenie, iż stosowany był cały czas ten sam olej, lepiej będzie zmienić olej na półsyntetyczny lub przejść na mineralny.

Powodem jest to, iż w misce olejowej gromadzi się nagar, jaki gdy zastosujemy olej syntetyczny się roztopi.
Oleje marki Total zarówno te w całości syntetyczne i mineralne należą do najlepszych jakościowo olejów silnikowych, z tego powodu bez strachu polecamy je właścicielom samochodów niemieckich marek.