Do czego może być wykorzystany koc termoizolacyjny?

Istnieje wiele przedmiotów, bez których współczesna medycyna ratunkowa nie mogłaby się obejść. Do grupy tych przedmiotów z pewnością zalicza się koc termiczny. Taki jest podstawowym elementem odpowiedniego wyposażenia apteczki.

Koc termiczny stosowany jest zarówno przez profesjonalistów – ratowników medycznych, jak również pasjonatów w różnych dyscyplinach oraz tych, którzy po prostu chcą być odpowiednio przygotowani, aby w razie konieczności móc nieść pomoc. Koc termiczny spotykany jest również pod wieloma innymi nazwami i praktycznie wszystkie z nich możemy uznać za prawidłowe: koc termoizolacyjny, folia termiczna, folia termoizolacyjna, folia NRC, koc ratowniczy lub koc ratunkowy, folia życia, koc przeciwwstrząsowy czy folia przeciwwstrząsowa.

rower

Autor: Kool Cats Photography over 2 Million Views
Źródło: http://www.flickr.com

Koc termiczny to produkt niewielkich rozmiarów, tani i łatwy w stosowaniu oraz przechowywaniu. Może być stosowany w sytuacjach, kiedy komfort termiczny danej osoby jest zagrożony. Aby móc zachować ten komfort należy odpowiednio używać koca. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę, którą stroną owijamy ciało. By ogrzać pacjenta owijamy go srebrną stroną do ciała, z kolei aby wychłodzić pacjenta układamy koc srebrną stroną na zewnątrz – koc termoizolacyjny.

Ciężko wyobrazić sobie akcję wyjazdową pogotowia ratunkowego bez koca termicznego.

Stosuje się go w celu ochrony zdrowia oraz życia pacjentów poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, narażonych na silne działanie źródeł ciepła, poddanych długotrwałemu bądź intensywnemu wychładzaniu, znajdujących się w stanie wskazującym na nadużycie alkoholu, tzw. pacjentów urazowych (doznających urazów), znajdujących się w różnego typu wstrząsach oraz producent peleciarek nagłych stanach.czytaj to części zamienne itw dynatec części zamienne itw dynatecPonadto, koc termiczny jest także często stosowany w sporcie, w turystyce górskiej i przez żeglarzy.