Bezpieczne zakupy w sieci

Dwudzieste pierwsze stulecie jest już teraz bezsprzeczną erą internetu. Wartość sieciowego rynku szacuje się już w bilionach dolarów! Markety on-line oraz e-banki wschodzą niczym przysłowiowe grzybki po deszczu.

zakupy online

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com

Niewinna pozornie wizyta w sieci może jednak pociągnąć za sobą ogromnie niemiłe konsekwencje. Internet bowiem jest jednakowo realny jak rzeczywistość która nas oplata. To, co poczynimy w przestrzeni wirtualnej, niekiedy nadzwyczaj silnie potrafi wpłynąć na codzienność. Musimy więc dbać o bezpieczeństwo swojego profilu wirtualnego. Internet to specyficzne środowisko, w jakim – prócz wielu zalet – czai się również mnóstwo cyberprzestępców.

Jak wypływa z badań, jedna trzecia Polaków każdego dnia korzysta z internetu: bada witryny, przeprowadza rozmowy z pomocą e-mail, korzysta z programów internetowych. Nie dziwi zatem, iż ulubioną odmianę ofiar cyberprzestępców stanowią bez wątpienia mali oraz średni biznesmeni, a także osoby, które najczęściej używają wirtualnych usług, (wirtualne banki, sklepy internetowe, wirtualne przychodnie medyczne).

Dlatego z całą ostrożnością powinniśmy podchodzić do zakupów on-line, każdorazowo sprawdzać prawa i obowiązki sklepów online, opinie dotychczasowych klientów. Przykłady rzetelnych marketów internetowych to: – market dla obeznanych fotografików a także miłośników fotografowania, dodatkowo bez liku profesjonalnych wskazówek

karty płatnicze

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com

i inspiracji, to tablety, telefony komórkowe oraz mnóstwo dodatków do nich. Dla zainteresowanych: to oczywiście duże i małe AGD, laptopy, aparaty oraz kamery cyfrowe, komórki a również dział dom i ogród. Natomiast market którego to dewiza brzmi „wszystko w jednym miejscu”, rzeczywiście ma nam niezwykle wiele do zaoferowania; zacząwszy od artykułów przemysłowych na dziale sport oraz turystyka dopełniając. Jednym słowem mydło i powidło ->

Każdy z tychże sklepów posiada własne prawa i obowiązki, a w nich szczegółowo przedstawione warunki zwrotu dobra oraz pieniędzy. Miejmy na uwadze, iż bez względu na to czy nabywamy zdalnie mleko, lodówkę czy też aparat fotograficzny, polskie prawo gwarantuje nam dziesięć dób na zwrot dobra bez podania powodu (konieczne jest wyłącznie oświadczenie w formie pisemnej dla sprzedawcy). Towar musi wtedy być odesłany w stanie nienaruszonym do sprzedawcy wraz z deklaracją.