Czy hamak dla maluszka jest dobrą alternatywą dla łóżeczka?

Słowo “siesta” przynosi skojarzenia z najprzyjemniejsza częścią dnia na przykład dla mieszkańców Hiszpanii bądź Ameryki Południowej. A co z tym fantastycznym rytuałem może mieć wspólnego maleńkie dziecko? Okazuje się, iż całkiem sporo, gdyż niemowlę przez pierwsze miesiące swojego życia bardzo dużo śpi.

Aby ten sen był spokojny i przyjemny, rodzice oczekujący na przyjście na świat dziecka poszukują najlepszych rozwiązań, by jak najlepiej zadbać o swoją pociechę. W takim razie może warto zainwestować w hamak dla niemowlaka?

Do mniej więcej 4 miesiąca życia dziecko przesypia ok. 12-15 h na dobę. Wszyscy mogliby pozazdrościć słodkiemu maluchowi, że tak dużo czasu spędza na drzemce. Jednak, podobnie jak w przypadku dorosłych także maluchowi należy stworzyć do spania odpowiednie warunki. Z tego właśnie powodu łóżeczko z materacem to jeden z najważniejszych punktów na liście zakupów rodziców, którzy szykują się na narodziny dziecka. Niektórzy rodzice kupują również tradycyjną kołyskę, która znana była nawet naszym prababciom i pomagała wprowadzić dziecko w błogi sen przez delikatne i jednostajne kołysanie. A co jeśli nie chcemy kupować kołyski? Czy można dostać coś innego, w czym maluszek mógłby spokojnie uciąć sobie drzemkę w ciągu dnia? Tak – hamak! Mimo, że niektórym rodzicom ten pomysł może się wydawać nieco zaskakujący, to drzemanie w hamaku dla malucha nie będzie niczym szokującym, gdyż to właśnie hamak wydaje się być doskonałym odwzorowaniem życia w brzuchu mamy, w przeciwieństwie do sztywnego łóżeczka.
hamaki

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Materiał przyjemnie dopasowuje się do ciała malca, a kołysanie zaledwie po paru chwilach sprawić, że oczy same się zamykają – to właśnie oferują hamaki, a obecnie producenci oferują również produkty, które są specjalne zaprojektowane z myślą o maleńkich dzieciach – poznaj szczegóły. Takie hamaki są dopasowane rozmiarem do małego ciałka, dzięki czemu też nie zajmują dużo miejsca w pokoju, tak jak łóżeczka dziecięce czy kołyski. Warto też zwrócić uwagę, aby hamak dziecięcy był stworzony z bezpiecznych dla maleństwa materiałów – rekomendowana strona.

Czy według Ciebie publikowany tekst zawiera przydatne dane? Jeśli tak, to zobacz również pomocne notatki (http://www.dekoracyjneskory.pl/13-dywany), które są niezwykle ciekawe.

Tkanina, która otula maleństwo powinna być naturalna, najlepiej bawełniana, delikatna oraz przyjemna w dotyku, tak by nie wywoływała alergii i nie podrażniała wrażliwej skóry maluszka. Obecnie nie ma jednak problemu ze znalezieniem wymarzonego hamaka nawet dla noworodka. Można zamówić również modele wyposażone w specjalne zabezpieczenia, dzięki którym nawet maluch, który lubi wierdzić się w czasie drzemki nie spadnie z hamaka. Najlepiej też, by materiał można było prać w pralce.

Kołysanie w hamaku sprawia, iż maluch się uspokaja, a spokój jest oczywiście konieczny, by móc zasnąć.

Bujanie się na hamaku przypomina maluszkowi przebywanie w brzuchu matki, co sprawia, że czuje się bezpieczne. Jednocześnie to wygodne rozwiązanie dla rodziców. Montaż hamaka jest bardzo prosty. Poza tym można go używać zarówno w domu jak i na dworze, gdyż hamak nie jest duży i waży znacznie mniej od łóżeczka bądź kołyski.