Kilka istotnych informacji o tym jak wybrać lampy do kuchni i łazienek.

Oświetlenie łazienek i kuchni ma bardzo duże znaczenie do tego, żeby pomieszczenia te były praktyczne w użytkowaniu. Lecz nadal sporo osób specjalnie nie będzie zwracać na to uwagi, a potem można usłyszeć narzekania że przykładowo w kuchni będzie zbyt ciemno i niezbyt wygodnie się przygotowuje posiłki.

Jeżeli chodzi o kuchnię, to najlepszą opcją jest posiadanie w niej paru typów lamp. Z pewnością będzie potrzebna jedna centralna lampa, oświetlająca całe wnętrze. Musi być ona na tyle mocna, żeby zapewnić wystarczającą ilość światła w całym wnętrzu. Lampy centralne mogą być bardzo różne, w praktyce wybór ich zależny będzie od stylu wnętrza i preferencji właściciela. Dość często wybierane są na przykład nowoczesne lampy wiszące, z jedną lub kilkoma żarówkami. Ich wzornictwo doskonale będzie pasować w większości wnętrz, a zastosowanie energooszczędnych żarówek da również duże oszczędności przy rachunkach. Bogatą paletę przejrzysz pod tym adresem nowoczesne lampy sufitowe. Warto oprócz tego przy roboczym blacie zamontować jeszcze jakieś punktowe, nieduże oświetlenie, pomagające przy przyrządzaniu posiłków.
oświetlenie lustra łazienkowego

Autor: thisisbossi
nowoczesne lampy wiszące

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Urządzona w nowoczesny sposób łazienka także będzie miała kilka niezależnych lamp. Tu także najważniejsze jest światło górne, ale w przeciwieństwie do kuchni i salonów przeważnie stosuje się bardziej stłumione źródła oświetlenia. Bardzo popularne są na przykład tanie plafony, w jakich żarówki są zasłonięte przez zmatowione szkło, tym samym dając znacznie bardziej przytłumione światło- plafony tanie. Są oferowane również w wielu rozmaitych wersjach, posiadają od jednej do kilku źródeł światła i montować je można albo na ścianie, albo u sufitu. Niezwykle duże znaczenie dla wygody użytkowania tego właśnie pomieszczenia ma oświetlenie lustra łazienkowego. Powinno się ono włączać niezależnie od oświetlenia górnego, a jego najważniejszą rolą jest doświetlenie okolicy lustra. Jeśli chcesz przeczytać więcej zobacz oświetlenie lustra (łazienkowe lustra we Wrocławiu) łazienkowego.

Zastosować tu można parę różnych pomysłów, zależnie od tego, jakiego rodzaju lustro będzie się miało i w jaki sposób zamontowane. Chętnie wybieranym rozwiązaniem będą lampki oddzielne, mocowane do ściany, lecz wielu właścicieli mieszkań decyduje się też na wersje ze świetlówkami wbudowanymi w lustro.