Fototapeta , która ozdobi dowolne pomieszczenie

Kreowanie wnętrza pokoju fototapetą to interesujący sposób na dodanie pomieszczeniu uroku i życia. Dekoratorzy wnętrz mają duże pole do popisu w przypadku designu, gabarytów tapet czy ich jakości. W zależności od preferencji pokoje i sale będą zdobić fototapety z dynamicznymi ujęciami postaci, krajobrazów, czy fotografii w trójwymiarze.

fototapeta las

Autor: Jose Gonzalez
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta w kuchni? Nic nowego – także pomieszczenie uznawane za zapleczowe, w którym nie zwykliśmy rozglądać się za wzorami na ścianach, może mieć kolorowe rozwiązania z okleiny. Najczęściej kuchnię, tak samo jak łazienkę, okładamy zdobnymi płytkami. Zapewniają one trwałość i wygląd, jednak w głębszej perspektywie brakuje w nich naszej identyfikacji, punktu odniesienia.

fototapeta - nad morzem

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

W kuchni bez problemu zamontujemy tzw. fototapety laminowane oraz foto-szyby. Fototapeta wydaje się nietrudnym, szybkim w klejeniu i niedrogim rozwiązaniem. Nie potrzebujemy na nie tysiąca złotych, ani wielu godzin klejenia. Zamówiona w zakładzie upiększy kuchenne ściany już w kilkadziesiąt minut. Zawdzięcza to prostej konstrukcji. Owoce na stole, a może kompozycja retro? Kwestia gustu gospodyń i w krótkim czasie można się cieszyć interesującym przerywnikiem między półkami i regałami lub na tle ściany.

A może nie fototapeta, tylko zdobienie zza szyby (polecana mocna i hartowana szyba)? Opcją dla wytrwalszych w kuchni jest foto-szyba. Wymaga ona – z samej nazwy – uprzednio zakupionej szyby. Najpierw należy ustalić wymiary przyszłej foto-szyby i złożyć zamówienie w zakładzie szklarskim. szklarz wrocław ustali wówczas parametry gniazdek i przełączników. Po ich ustaleniu możemy przystąpić do montowania interesującej nas naklejki. Choć będzie ona widoczna przez szkło, jej efekt będzie niesamowity.

Fototapety dopasujemy do każdego z pomieszczeń domowych. Dla dzieci przeznaczone są specjalne wzorki: tematyczne tapety pod chłopców i dziewczynki, z bohaterami z kreskówek włącznie. Oferuje się tapety z naturalnymi pejzażami i krajobrazami zurbanizowanymi, przez abstrakcję po odniesienia muzyczne.

Także pod kątem efektów dostaniemy tu całkiem obfity wybór. Fototapeta jako duże zdjęcie? Nie ma sprawy – tapetę czarno-białą czy w sepii „przeniesiemy” z małego zdjęcia na ścianę.