Jak nie dać sobie odebrać ukochanego dziecka? Walka z byłym małżonkiem

Walka z eks małżonkiem o dziecko to z pewnością jedna z najgorszych rzeczy, jakie mogą przydarzyć się w życiu. Oczywiście bynajmniej nie życzymy nikomu żeby znalazł się w takiej sytuacji, jednakże jeżeli już tak właśnie się stanie, dobrze wtedy znać swoje prawa i wiedzieć, jak dokładnie starać się o opiekę nad dzieckiem w sądzie.

Ograniczenie lub pozbawienie praw rodzicielskich
odzież xxl

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej z pewnością będzie dogadać się z eks partnerem poza sądem – jeżeli jest to jednak niemożliwe, wtedy należy udać się do sądu i wymusić na nim prawnie przestrzeganie Twych praw. Jeżeli Twój yłī małżonek ma zły wpływ na Wasze dziecko albo przykładowo jest uzależniony, wtedy warto postarać się o odebranie mu władzy rodzicielskiej. W innym razie będziecie musieli razem decydować o wszystkich sprawach związanych z Waszymi pociechami.
Co jeśli mieszkacie w innych krajach?
pompy ciepła

Autor: Kenneth Freeman
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawy, gdy małżonkowie mieszkają w innych państwach, niewątpliwie są jednymi z najcięższych. Zwykle rozstrzyga wówczas sąd, który jest odpowiedni ze względu na miejsce zamieszkania dziecka. Wtedy oczywiście przyda Ci się tłumacz przysięgły – i to zarówno w trakcie samej rozprawy przed sądem jak i poza nim. Tłumacz przysięgły pomoże Ci skompletować wszelkie potrzebne dokumenty, a później dokona ich profesjonalnego przekładu na drugi język. Zazwyczaj jest to niezbędne, gdyż sądy niekoniecznie chętnie przyjmują pisma, które nie są opatrzone odpowiednią pieczęcią przez tłumacza.

Jeżeli od razu go wdrożysz w sprawę, wtedy zaoszczędzisz sobie już na początek mnóstwo czasu i energii – a tej ostatniej będziesz potrzebować naprawdę dużo – szczególnie w sytuacji gdy jeśli Twój były partner jest nieustępliwy i długa droga (roboty ziemne) w sądach przed Wami.