Wszelkie formalności połączone z pogrzebem

Śmierć dotyczy każdego, bez względu na urodzenie, wyznanie, czy stan majątkowy.
Jest to natomiast nadzwyczaj ciężki okres dla krewnych. W tej sytuacji ciężko się zorganizować na tyle, żeby samemu załatwiać wszelakie formalności połączone z pochówkiem.

naczynia

Autor: Husqvarna
Źródło: Husqvarna
W jakimkolwiek mieście istnieje mnóstwo firm pogrzebowych, które zajmują się najważniejszymi formalnościami z tym połączonymi. Takie firmy mają wszelakie zezwolenia na transport zwłok, należyte auta do tego poświęcone. Aktualnie dużo Polaków wyjeżdża na stałe do różnych krajów nie tylko w Europie. Przebywają tam, pracują i umierają. Większość z nich zastrzegła WCześniej, że chce być pogrzebana w swoim kraju.

Zobacz, co zamieszczono w najnowszym wpisie (https://snmw.pl/numizmatyka-wycena-skup/) – to także odnosi się do takiej samej tematyki, więc na pewno również Cię zaciekawi.

W tej sytuacji transport zwłok do kraju potrzebuje organizowania wielu formalności urzędowych. Potrzebna jest także stosowna logistyka, jaką zapewnić może jedynie kompetentna firma, gdyż nie każde przedsiębiorstwo przewozowe ma tego typu kompetencje. Sprowadzenie do Polski zwłok, lub prochów zmarłego, również koszty przygotowania stosownej dokumentacji spoczywają w gestii osoby podejmującej decyzję o sprowadzeniu zwłok. W tej sytuacji rodzina posiada ten komfort, że jakiekolwiek czynności administracyjne w imieniu rodziny jest w stanie wykonać przewoźnik, któremu zlecono przewiezienie. W wypadku przewozu zwłok samolotem, należy posiadać zaświadczenie ze szpitala o zabalsamowaniu zwłok.

Nieraz potrzebne jest towarzyszenie zwłokom przez co najmniej jedną osobę. Przewóz prochów umieszczonych w urnie ma możliwość odbywać się dowolnym środkiem transportu, jednak z odpowiednim poszanowaniem dla tych szczątków.