W jaki sposób utworzyć ciekawą kompozycję pomieszczenia?

Każdy z nas chce żyć w estetycznym mieszkaniu. Poza tym, że mieszkanie jest akceptowalne wizualnie, powinno być jeszcze ciekawe. W końcu piękne mieszkanie może być też po prostu nudne. A jak sprawić, żeby nikt z gości nie stwierdził, że Twój pokój gościnny lub kuchnia są niezbyt interesujące? Metod na urozmaicenie aranżacji pomieszczenia jest wiele. Dobrym rozwiązaniem jest z pewnością wybranie mebli „z innej bajki”.

Sypialnia - dekoracja pomieszczenia

Autor: simon_music
Źródło: http://www.flickr.com

Może to dotyczyć odmiennej epoki lub odmiennego stylu wyposażenia. Np. w salonach mebli albo na wyprzedażach domowych kupisz krzesła rodem z baroku. Nie musisz całego salonu przerabiać na styl barokowy. Mebel z baroku może świetnie wyglądać w normalnej aranżacji albo (pozostałe informację dostępne będą tu) nawet pojawić się w modernistycznym pomieszczeniu – przykłady niebanalnych aranżacji. To samo dotyczy pozostałych „dziwnych” elementów wyposażenia. Przykładowo: barwnych dekoracji charakterystycznych dla regionu Ameryki Południowej.

Każde pomieszczenie okaże się ciekawsze również wówczas, gdy trochę podbijesz ubarwienie pokoju. Doskonałym sposobem na urozmaicenie wnętrza jest dorzucenie bardziej energetyzujących barw. Takich jak wyrazista zieleń albo żółć.

Jeśli zaciekawił Cię ten post, to odsyłacz do źródła (https://hagerhome.pl/produkty/czujniki-ruchu-i-obecnosci/) pokieruje Cię do podobnych materiałów. Nie ociągaj się tylko kliknij tutaj!

Tyle, że należy pamiętać, że barwy takie nie mogą występować w zbyt dużym nagromadzeniu. Wówczas pomieszczenie stanie się nieco drażniące. Może nawet być przyczyną kłopotów ze skupieniem, a w skrajnych przypadkach z zaśnięciem.

wnętrza tarasu

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Odnośnie kolorów dobrze jest też pamiętać o przeciwieństwach. Jeśli pragniesz wprowadzić ciekawy, mocny akcent do pomieszczenia, dobrym sposobem za każdym razem okaże się przeciwstawne zestawienie. Jeśli całe pomieszczenie jest jasne, dorzuć coś czarnego. Jeśli pomieszczenie jest stonowane, dodaj odwrotny kolor o mocnej intensywności. W takim wypadku na pewno nie będzie nudno.