Bank danych naszej rodziny – czyli jak właściwie przechowywać rodowe pamiątki

Najczęściej przemyślanie porządkujemy swoje dokumenty, ponieważ wiemy, iż ich znaczenie może się okazać konieczna w najmniej odpowiednim czasie.

A jak wygląda sprawa rodzinnych pamiątek?
archiwizacja

Autor: Alex Ansley
Źródło: http://www.flickr.com
Minęła już era kolorowych albumów na zdjęcia. W dzisiejszych czasach częściej wszystkie fotografie przetrzymujemy na zewnętrznych dyskach pamięci. Pomimo że jest to dla nas najłatwiejszy sposób, zdajemy sobie sprawę, iż tego rodzaju archiwizacja posiada pewne mankamenty. Technika ma to do siebie, iż określa ją przybliżony czas użyteczności. Obecnie, kiedy wszystko wytwarza się szybko i niskimi kosztami, bez zbędnej dbałości o szczegóły, musimy liczyć się z tym, że któregoś dnia nasz dysk zewnętrzny zepsuje się.

Spodobał Ci się ten wpis? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj – ta witryna wino riesling także z pewnością wpadnie Ci w oko.

Wtedy najczęściej nie myślimy o kosztach zakupu kolejnego sprzętu, ale o danych, które stracimy na zawsze. W związku z tym, tak istotna jest archiwizacja zarówno dokumentów, jak i rodzinnych zdjęć. Właściwe ich przechowywanie posiada ogromne znaczenie. Wsółcześnie świat technologii komputerowych zapewnia nowe możliwości. Archiwizacja plików w miejscu określnamym mianem wirtualnej chmury stanowi o bezpieczeństwie ważnych danych. Ich kopie umiejsciowione w przestrzeni wirtualnej będą pod ręką w każdej sytuacji, gdy nasz komputer bądź dysk zewnętrzny odmówi posłuszeństwa.

Progres technologii jest widoczny niemal codziennie. Warto uważnie mu się przypatrywać. Sprawia, że życie staje się prostsze, ale też otwiera przed nami opcje, o jakich jeszcze do niedawna mogliśmy tylko śnić.