O czym pamiętać urządzając publiczną toaletę? Co jest najistotniejsze? O jakiego rodzaju wyposażeniu nie powinniśmy zapominać?

Czasami jest tak, że musimy skorzystać z toalety publicznej. Choćbyśmy nie chcieli, ponieważ nie przepadamy za tego rodzaju miejscami, czasami jest to nieuchronne.

wyposażenie toalet publicznych

Autor: George Rex
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele z takich miejsc straszy tym, jak wygląda, jakie zapachy tam się unoszą, ale na szczęście i tak ogólnie pojawia się wygoda korzystania z tego typu miejsc, a wielki wpływ ma tu świadomość, czemu to tak istotne.
Liczne instytucje mają swoje toalety ogólnodostępne, których stan świadczy o tym, jak się o nią dba. Nikt przecież nie chciałby, żeby z tego względu wpływały skargi, gdyż jeżeli staramy się na innych, niby ważniejszych polach, to czemu nie działać i tu bardziej sprawnie, żeby korzystający z toalety mieli świadomość, że wszystko jest w porządku. Najbardziej istotna jest oczywiście czystość (kliknij i zobacz koniecznie – dekontaminacja pomieszczeń) i higiena takiego miejsca, ale równie istotne jest wyposażenie toalet publicznych.
trend

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Od tego zależy, jak w tego typu miejscu będziemy się czuć, czy będziemy odczuwać dyskomfort, czy wręcz przeciwnie – nie poczujemy jakiegoś zgrzytu, będziemy zadowoleni z tego, jak ktoś potrafi zadbać o to miejsce. Jakie wyposażenie powinno być w toalecie, byśmy mogli stwierdzić, że oto rzeczywiście ktoś troszczy się o to miejsce? Z pewnością są to podajniki do papieru, suszarki do rąk, odświeżacze, poręczne dla niepełnosprawnych, lampy owadobójcze, dozowniki do mydła jak również nakładki sedesowe.

Oczywiście to nie wszystko, ale pokazuje jakiś kierunek, do jakiego warto zmierzać, aby toaleta pozostała rzeczywiście przyjaznym miejscem, w którym jest czysto oraz funkcjonalnie. To da się zrobić, nie trzeba do tego cudów tylko odpowiedniego planu.