Dzisiejsze trendy w aranżowaniu mieszkań

W nowoczesnej aranżacji wnętrza jednym z ważkich elementów jest styl ścian pomieszczeń. W wielu propozycjach ściany wyglądają dość ascetycznie, charakteryzuje je minimalizm. Nacisk położony jest na jeden, w najlepszym razie dwa odcienie.
Podobnie jest z wyposażeniem wnętrz – dziś już nie popularne są ogromne, ciężkie meble, przeciążone izby. Jednym słowem – w kreowaniu wnętrz obowiązuje wytyczna lekkości. Większość z ze składników ma sprawiać wrażenie delikatnych, praktycznie nie dostrzegalnych.

Letnie fototapety od Fotolia

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Niemałą tu rolę ma gra światła.istotne omówienie – (wejdź jeger.pl/pl/farby-do-mebli/458-jeger-renocolor.html)Dąży się do tego aby w jak największym stopniu spożytkować światło słoneczne, stąd obecność dużych okien czy przeszklone drzwi. Spotkałem się nawet z budową oranżerii jako powierzchni do odpoczynku. Jak zatem dostosować swe cztery kąty do współczesnych trendów? Proponuję 2 opcje: prostą i troszkę bardziej skomplikowaną. Pierwsza to wyjście dla ludzi wygodnych lub nie posiadających żadnego zacięcia plastycznego – są to tapety. Dla tych z kolei którzy mają odrobinę talentu polecam szablony do ścian.
Jeśli jesteśmy ogromnie ambitnymi dekoratorami własnych mieszkań, z łatwością posługujemy się ołówkiem i nożycami, w takim przypadku możemy spróbować samodzielnie wykonać szablony do ścian takie, które nam najbardziej pasują. Co ważne w takowym wypadku na pewno nikt nie będzie posiadał tak samo wyglądającego pokoju.

Dla tych z nas którzy są cokolwiek mniej wprawni w szermierce nożyczkami ostaje skorzystanie z pomocy innych osób. W internecie istnieje sporo sklepów oferujących szablony malarskie. Ich zakres tematyczny jest istotnie nadzwyczaj szeroki, bowiem możemy kupić szablony malarskie o wzorach geometrycznych, roślinnych a nawet schematycznie ilustrujących wybrane z miast. Szablony do ścian dostępne współcześnie w sprzedaży stworzone bywają najczęściej z dobrej jakości folii, co umożliwia to by szablony malarskie mogły być użytkowane wielokrotnie. Tak więc kiedy już znudzi nam się kolor ściany ale nie wzór na niej, wtenczas otwieramy nasz ulubiony stary szablon i na nowiutkiej ścianie z aktualnie ulubionym kolorem wymalowujemy stary deseń, który przez zastosowanie nowego koloru nie jest znowu aż tak dawny.