Przeprowadzka – prawdziwa zmiana życiowa

Przeprowadzka do nowego miejsca to zawsze ogromny stres. Nie dość, że zmieniamy miejsce zamieszkania, środowisko, z którym byliśmy związani, to ponadto musimy już zaraz przyzwyczajać się do nowych osób i do nowego środowiska. Możemy to rzecz jasna bagatelizować, lecz powiedzmy sobie szczerze: nikt nie ma skóry słonia, tak więc choćbyśmy twierdzili, że to zupełnie normalne, będzie miało wpływ na nas to wydarzenie w sposób szczególny.

Już chyba Kapuściński pięknie pisał o przekraczaniu granic. Pisał o tym niby w sensie granic państwowych, ale na głębszym poziomie chodziło mu o przekraczanie różnych życiowych granic.

Łazienka

Autor: Coram Poland
Źródło: Coram Poland

Bo tak właśnie jest, iż całe życie jesteśmy zmuszeni przekraczać konkretne granice, wspinać się na następne piętra i trzymać się mocno tej życiowej drabiny, aby nie spaść na dół. Przeprowadzka(zobacz szafy wnękowe na wymiar poznań) to jeden z elementów takiego właśnie ludzkiego losu, jednakowoż przeważnie jest to wydarzenie pozytywne. Autor wyprowadzamy się z naszego małych rozmiarów mieszkania do większego, lub zostawiamy nasze osiedlowe mieszkanie, by zamieszkać w domu z ogródkiem. Nie jest to oczywiście norma, tak sam często jak zmieniamy coś na bardziej korzystny model musimy zrezygnować z miejsca, do jakiego się przyzwyczailiśmy, bo mamy problemy z pieniędzmi, bo ktoś nas eksmituje, bo budynek, w którym mieszkamy jest do rozbiórki. Znajdzie się sporo powodów, a każdy z nich ma mocne oparcie w smutnej rzeczywistości. Niemniej, czy jesteśmy w pierwszej czy w drugiej grupie, a może gdzieś pośrodku, wiemy, że przeprowadzkadrewniana(polecamy zabudowa wnęk wielkopolskie ) to niebagatelne wydarzenie obok, którego nie można przejść obojętnie. Musimy opróżnić każdy pokój, wynosimy meble dziecięce – , pokój stołowy pustoszeje, już nie ma w nim stołu, przy którym wszyscy siadaliśmy do obiadu.

W kuchni, gdzie zawsze unosiły się zapachy przyrządzanych potraw, teraz jest pusto, choć jeszcze jakiś aromat jest wyczuwalny. Aktualnie w nowym miejscu prawdopodobnie dokonamy zakupu wielu nowych mebli: meble dla dzieci czy meble młodzieżowe – , łóżko do sypialni i może nową kanapę. Będziemy się adaptować w nowym miejscu, do mieszkania,a także mebli, które właściwie nie będą pachnieć jak te stare, naszym zapachem. Co więcej, jeśli mamy psa lub kota, to możemy być przekonani, że zniosą taką przeprowadzkę gorzej niż my. Lecz w końcu zaadaptują się do nowego miejsca, jak my zresztą i będą traktować nowe mieszkanie, jak stare, z takim samym uczuciem. Aż czas szybko minie i nawet się nie obejrzymy będziemy czuli się jak w dawnym mieszkaniu, czyli po prostu jak u siebie w domu, w którym rodzinna atmosfera wypełnia każdy kąt.