Metoda LED dla wszystkich

W wieku XXI niemożliwym jest normalne funkcjonowanie bez elektryczności, w związku z czym nie da się też nie płacić rachunków za pobór światła. Warto jednak jednocześnie pamiętać, iż najnowocześniejsza technologia sprawia, że można używać m.in. świateł, a zarazem zmniejszyć dotychczasowe koszta za pobór bez większych wysiłków.

Nowoczesny wystrój pokoju

Autor: Gabriele Barni
Źródło: http://www.flickr.com
Pojawia się w tym momencie jedno pytanie: jak?
Odpowiedź jest wręcz nadzwyczajnie prosta oraz niezwykle krótka – przy pomocy żarówek, które zaprojektowane zostały przy użyciu tak zwanych lamp LED, pobierających znacznie mniej prądu, a tym samym dających dużą ilość światła, bez konieczności zapalania następnych lamp Jeden z takich modeli to żarówka LED 5W, posiadają stosunkowo niską cenę, a równocześnie świecącą przez nawet parę lat, w związku z czym ich wymiana nie będzie konieczna przez długi okres czasu. Za ich sprawą – według najnowszych szacunków – zmniejszyć można rachunki za prąd nawet o około 70%. Mimo że wydawać się może to niemożliwym, to jednak są to zdania mylne. Należy nadmienić, że żarówka LED 5W może świecić w podobnej barwie, równocześnie nagrzewając się w znacznie krótszym czasie.

kieliszki do wina

Źródło: www.garneczki.pl
Bardzo często jednak obecnie zamiast żarówek stosowane są tzw. oprawy sufitowe, inaczej mówiąc panel LED 60×60, które są tworzone w trosce o ekologię. Panel ten jest niezwykle cienki i lekki, a ponadto – świeci za pomocą dużej wiązki, która dodatkowo nie męczy oczu i pozwala nawet na dłuższe czytanie przy nich, bądź użytkowanie komputera.

Są to idealne zamienniki halogenów. Co więcej – każdy panel LED 60×60 posiada neutralną barwę oraz jest dostępny w niezwykle niskich cenach.

Jeśli po przeczytaniu powyższego wpisu nadal masz jakieś wątpliwości, to zobacz poza tym to ważne opracowanie (https://www.prymat.net/oferta/szalunki/szalunki-scienne/) – są w tamtym miejscu pokrewne materiały.

Zakupić je można zarówno w sklepach tradycyjnych, jak i poprzez Internet.