Kawiarki włoskie

Kafetiera, bądź, jak kto woli, kafetera to urządzenie pracujące na zasadzie ekspresu ciśnieniowego. Obsługa kawiarki jest niezwykle prosta. Trzeba tylko do dolnego zbiornika wlać wody, tak, by woda nie zakryła zaworu, następnie do sitka wsypać kawę i przykręcić górny pojemnik.

Kawa stosowana do kawiarki musi być średnio zmielona, natomiast najwłaściwszą wodą do zaparzenia kawy w kafetierze jest woda źródlana lub filtrowana.

[IMG=1403/5326dec3e4c39___kawiarki.jpg|R|ALT=Kawiarki – sklep Kawiarka ciśnieniowa pozwoli w szybki sposób otrzymać pachnącą, pełną silnego smaku kawę bez konieczności posiadania wielkiego i kosztownego ekspresu ciśnieniowego.

Na rynku do nabycia są kafetiery stworzone z rozmaitego rodzaju surowca. Najbardziej rozpowszechniona jest kawiarka aluminiowa o ośmiobocznym ukształtowaniu. Typowa kawiarka włoska to zaparzacz ciśnieniowy wykonany z wysokiej jakości stopu aluminium. Jak twierdzą Włosi – kawa z takiej kafetiery aluminiowej jest kawą o bogatych i niezwykłych walorach smakowych. Może i tak, niemniej jednak produkty zrobione z aluminium mają zasadniczą wadę – nie działają na kuchniach indukcyjnych.

Wraz z rozwojem firm produkujących kawiarki, jak i rosnącymi wymaganiami klientów na rynku ukazały się kawiarki stalowe. Kafetiery wykonane ze stali rozpoczęto produkować w najlepszych włoskich przedsiębiorstwach takich jak: Bialetti, Fraboski, GAT, Gnali&Zani. Dzisiejsza kawiarka do kawy nie tylko parzy wyśmienitą kawę, ale i ozdabia kuchnię satynową bądź połyskującą stalą przeważnie o najwyższym stopie 18/10. Kawiarka stalowa posiadająca specjalny dysk to kawiarka indukcja, a więc dostosowana do współczesnych kuchni już nie tylko wyglądem, ale również i funkcjonalnością (polecamy ofertę We współczesnej kuchni kawiarka na indukcję to rzecz niezbędna do przygotowania wyśmienitej kawy na popołudniową chwilę relaksu.

Najbardziej znane wśród kawiarek są bez wątpienia kawiarki włoskie, wykonywane przez włoskich dystrybutorów. Bardzo często i z chęcią zakupowane są kawiarki Bialetti, które cechują się świetną jakością wykonania oraz rozmaitym wyglądem. Niezmiernie rozpowszechnione są także kawiarki mukka a także kawiarki gat, które również produkowane są z należytą dokładnością. W sprzedaży do nabycia są też przeróżne dodatki do kawiarek przedłużające żywotność urządzeń, takie jak: uszczelka do kawiarki, reduktor do kawiarki, sitko do kawiarki a także zawór do kawiarki. Standardowa włoska kawiarka jest świetnym prezentem dla każdego wielbiciela kawy na dowolną okazję.

Źródło: Garneczki