Czy lepiej jest robić wypieki w foremkach silikonowych

Formy silikonowe, już od dłuższego czasu cieszą się popularnością w naszych kuchniach. Wystarczy na nie zerknąć a w jednej chwili nabieramy apetytu na wypieki. Z wyglądu przywodzą na myśl kauczuk, jednak stworzono je z giętkiego i plastycznego silikonu. Różnica charakteryzuje się tym, że guma pod wpływem temperatury wytwarza niemiły swąd, z kolei silikon jest bezwonny i bezzapachowy. Jest bezpieczny dla zdrowia, gdyż nie wchodzi w niekorzystną reakcję ze związkami zawartymi w produktach spożywczych.

formy do muffinów

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
Formy silikonowe (sprawdź czy są w promocji aktualnie: ) w chwili pojawienia się na rynku kulinarnym błyskawicznie wyparły blachy, naczynia ceramiczne albo szklane formy gdyż są bardziej uniwersalne i mają więcej zastosowań.

Sprawdź nasz kluczowy artykuł (https://www.marmex.pl/meble-do-sypialni/), aby dowiedzieć się dużo szczegółów na zajmujący Cię temat. Zapraszamy i życzymy przyjemnej lektury!

Praktyczne silikonowe formy do wypieków znajdą swoją rolę w każdej kuchni i w każdych okolicznościach. Gdy chcemy upiec tort na szczególną okazję idealnie sprawdzi się tortownica silikonowa, ponieważ ciasto błyskawicznie i sprawnie odejdzie od formy, bez zmiany kształtu. Natomiast większych rozmiarów forma w kształcie kwiatu róży, napełniona galaretką z malinami stanie się pysznym deserem na kinder party. Formy tworzone są w bardzo różnych kształtach, dlatego też przygotujemy wypieki w kształcie misia, gwiazdki czy samochodu.

muffiny

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Muffiny, które oczarowały polskie panie domu swą delikatnością i krótkim czasem przygotowania, wręcz stworzone są do silikonowych form! Foremki z silikonu sprawią, że pieczenie stanie się wielką przyjemnością.

W przeciwieństwie do blach, ceramiki i szkła, silikonowe foremki na ogół posiadają wyszukane kształty i fantastyczne barwy, mogą dzięki temu stanowić wzbudzający zachwyt, zabawny element dekoracyjny naszej kuchni. Formy silikonowe przez swą wielofunkcyjność, doskonale nadają się do niskich jak i wysokich temperatur – wytrzymują od -60oC do +230oC .

Są odporne na tzw. szok termiczny.

Zaciekawił Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to śmiało sprawdź także ten link. Inne tego typu wiadomości znajdziesz również tutaj drzwi zewnętrzne kraków.

Ignorują gwałtowne zmiany temperatur (po wyjęciu z zamrażalnika można umieścić formę od razu w piekarniku). Dlatego często stosowane są do robienia kostek lodu, które wyglądają zjawiskowo, poza tym forma jest wielokrotnego użytku. Z powodzeniem nadają się do piekarników, lodówek, kuchenek mikrofalowych jak również mycia w zmywarkach. Przechowywane w pudełkach, szafkach kuchennych, zwinięte – błyskawicznie powracają do pierwotnej formy, dlatego będą więc mile widziane w niewielkich kuchniach.