Jaki rodzaj makaronu można by powiesić w okolicach okna?

Znaczna ilość osób nie wie, że takie słowo jakim jest „makaron” wykorzystuje się nie tylko w kuchni, ale produkt o tej nazwie to także bardzo modny element wykończenia pomieszczenia.

Jest robiony w mnóstwie różnorodnych wymiarów i… zawiesza się go w okolicach okien.
Chodzi naturalnie o rodzaj firanki, która znana jest także jako firanka sznurkowa. Poza tym może ona rozróżniać się na swoje podtypy. Są więc m.in. z koralikami czy cieniowane. Dodatkową zaletą firanek typu makaron jest to, że można je szybko przyciąć na każdej wysokości, a zastosowane tam sznurki nie mechacą się. Należy podkreślić, że takie firanki znakomicie wyglądają na jakimkolwiek oknie, szczególnie, jeśli są dwukrotnie zmarszczone. Innymi słowami na karnisz (karnisz na wykusz) o szerokości półtora metra polecane są firanki o szer. 3 metrów. Takie elementy dekoracyjne można wieszać za pomocą żabek lub specjalistycznych okręgów. Warto również dodać, że cena tego typu firanki jest bardzo kusząca, zatem stanowi wyjątkowo dobre rozwiązanie dla ludzi oszczędnych.
dekoracja

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym kraju nie ma raczej mieszkania, w którym nie wisiałaby jakaś mniej lub bardziej klasyczna firanka. Dla większości ludzi też jakimś problemem jest dobre zestawienie ze sobą tych elementów wyposażenia mieszkania z wiszącymi przeważnie obok nich zasłonami. Niezależnie jednak od ich typu, istotne jest, żeby te części poprawnie współpracowały z całym wystrojem pomieszczenia.

Jeżeli pomieszczenie, w jakim zamierzamy je zawiesić jest dosyć niewielkie, nie powinniśmy stosować firanek złożonych z paru warstw. Jednak widzimy, że firanki to konieczne udekorowanie dowolnego pokoju żeby naprawdę było skończone.