W jaki sposób zaaranżować pokój potomka – rady

Jak urządzić pokój dziecka, który jest miejscem do odrabiania lekcji, snu, składowania jak też zabawy?
Pokój malucha powinien pogodzić owe funkcje na kilkunastu metrach kwadratowych.

naklejki na ścianę

Autor: http://www.shelterness.com
Źródło: http://www.shelterness.com
Salon w kolorach ziemi

Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
Nie będzie to proste. Zastanawiając się, jak umeblować pokój potomka miej na uwadze, że wnętrze bez ustanku się zmienia, jego układ przestrzenny, wystrój oraz ekwipunek. Urządzając pokój potomka warto pamiętać o bezpieczeństwie jak też o tym, ażeby zastosowane materiały były mocne, a także łatwe do utrzymania w schludności. Dobrze także zatroszczyć się o wysoki poziom estetyczny, innymi słowy wystrój pokoju dziecinnego oraz okiełznać własne emocje, które często przesłaniają rzeczywiste wymogi dziecka. Moda czy też niezrealizowane w dzieciństwie marzenia rodzica potrafią zmaterializować się w wystroju wnętrza dziecka w stylu Disneylandu, z kolei zabraknąć może szaf, w których dałoby się schować stosy ciuszków jak też zabawek. Dzieci do wieku szkolnego najentuzjastyczniej spędzają czas , mając w polu widzenia swoich opiekunów: rysują przy stole kuchennym, budują z klocków na podłodze w pokoju dziennym. Jednakże już siedmiolatki lubią niekiedy być same. Ochoczo również zapraszają koleżanki. Największą uciechę mają wówczas, kiedy goście mogą zostać na noc. Potrzebne zatem będzie dodatkowe miejsce do snu.

Nasze kolejne wpisy są tak samo pociągające, co ten. Więc wejdź w link tu… i oglądaj rzetelne informacje. Namawiamy!

Koniecznie w dziecięcym pokoju. Wtenczas może się okazać, że 11 m2 to za mało. Optymalny pokój potomka powinien mieć do 18 m2. Bardziej istotne od metrażu jest jednakże to, aby był nasłoneczniony. Jaśniejszy pokój potomka będzie powodował odczucie większego.

Bardzo pomocne w dekoracji wnętrza malucha mogą okazać się kolorowe naklejki na ścianę.
Młodzieniec anektuje już cały pokój, sam organizuje składowanie, zaprowadza własne porządki oraz nie uznaje wizyt bez pukania.