Przytulne mieszkanie to dla dużej grupy Polaków powód do dumy oraz swoisty priorytet, gdyż uwielbiamy piękne wnętrza

Zwykle chcemy, by wnętrze, w którym mieszkamy było czyste oraz przytulne. Trzeba niekiedy robić remont, który spowoduje, że ściany nabiorą nowego wyrazu.

Obicie fotela

Autor: Filter Forge
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy nawet taki drobiazg może zdziałać cuda i totalnie odmienić oblicze naszego pokoju.

Zwykle, gdy kupujemy mieszkanie koncentrujemy się na meble (polecamy stylowa witryna), ponieważ to element, który spowoduje, że mieszkanie będzie piękne. Wymyślamy odcień kanapy i drewno, z którego będzie wykonana ława. Dumamy również o meblach w kuchni – ich kolorze, ale przede wszystkim praktyczności. Najczęściej pomijamy jednak ściany, a to wielki błąd. Kolor ścian może dodać pokojowi charakteru. Jeśli na przykład podoba nam się tapeta, to możemy zainwestować w naprawdę ładną rolkę (albo kilka) i w wybranym stylu wykleić tylko jedną ścianę. Jeżeli zapragniemy, to możemy wytapetować calusieńki pokój. Wszystko uzależniona będzie od naszego projektu. Obecnie tapety są już znacznie lepszej jakości niż te, które nasi rodzice pamiętają z okresu socjalizmu. Dzisiejsza tapeta jest odporna na wilgoć i bez problemów mamy możliwość zmywać z niej odciski palców naszych dzieci albo ich inwencję twórczą wykonaną na przykład kredkami. Ponadto, jakość materiałów, z których produkuje się obecnie tapetę jest wyższa aniżeli kiedyś.

Należy przy zakupie zweryfikować certyfikaty jakości oraz stopień ścieralności tapety. Ma to w przybliżeniu takie znaczenie, jak przy zakupie płytek albo paneli – im wyższy poziom ścieralności, tym tapeta będzie dłużej wyglądała jak nowa.