Jak zaaranżować koncert w klubie? Kroczek po kroczku

Coraz to więcej ludzi uwielbia spędzać weekendy zabawiając się w muzycznych klubach, zwłaszcza gdy mogą posłuchać na żywo ulubionego artysty. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jaki bezmiar roboty musi zrobić manager klubu, aby popis był udany.


Jeśli dopiero zaczynasz pracę w tymże zawodzie i nie do końca masz pojęcie, jak przygotować koncert od technicznej strony, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!


Jeżeli pełnisz rolę managera klubu, to najprawdopodobniej będziesz regularnie zajmował się organizacją popisów, w związku z tym powinieneś wyznaczyć cel, który będzie towarzyszył każdemu z nich. Pomyśl, jaki rezultat chcesz uzyskać. Może to być wywabienie nowych klientów, z innej niż dotychczas wiekowej kategorii, podniesienie popularności klubu lub jego przychodów itp. Rezultat, jaki potrzebujesz osiągnąć będzie determinował Twe kolejne starania a także wpłynie na decyzję o tym, którego z artystów zaprosić, jak zaaranżować całą oprawę, zadbać o oświetlenie estradowe itp.


reflektory studyjne
Oprawcowane przez: Mike Mozart
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejna rzecz, jaką powinieneś zrobić, to przyszykować plan działania. Na początku określ dokładnie grupę docelową, dla jakiej będzie zaaranżowana impreza jak też wybierz zespoły, jakie Twoim zdaniem spełnią ich preferencje. Spróbuj wybrać kapele, które cieszą się sporym zainteresowaniem (dotyczy to zarówno supportu, jak też głównego artysty wieczoru), jako że tylko takie przyciągną publiczność. W następnej kolejności wyznacz termin koncertu, skontaktuj się z artystą, ażeby zaprezentować mu swoją propozycję popisu a także dokładnie wypytaj czy w tym czasie nie gra koncertu gdzieś indziej.


Różne notki

Zawodowo przygotowane wizualizacje wnętrz pomogą nam lepiej wyekwipować nasze mieszkanie

wizualizacje architektoniczne
Oprawcowane przez: Stefan Krasowski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Obecnie rozporządzamy takimi rozwiązaniami technologicznymi, iż faktycznie trudno można sobie wyimaginować rzeczy, jakich niejako nie da się zdziałać.


Po dokonaniu wszystkich niezbędnych ustaleń, przygotowaniu projektów i całościowego zarysu działań możemy wreszcie przystąpić do realizacji koncertu. Koniecznie zadbaj o reflektor studyjny a także sprawdź stan techniczny nagłośnienia, aby w wypadku potrzeby skorzystać z pomocy techników bądź dodać dodatkowe sprzęty.
2017-12-23 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.