Czemu lofty cieszą się taką popularnością w naszym kraju, czym charakteryzują się meble industrialne.

Kiedy mieszkańcy Ameryki zaczęli przystosowywać do mieszkania stare zakłady przemysłowe i fabryki zapewne nie myśleli, że będzie to początkiem nowej mody. W rezultacie będącej wówczas recesji pojawiło się wówczas mnóstwo wolnych miejsc, które zaczęto zagospodarowywać.


Początkowo byli to ludzie sztuki oraz artyści, tworzyli tam swoje pracownie i miejsca spotkań towarzyskich. Przy wykończeniu stosowali różnego rodzaju dodatki i meble, jakie znaleźli w pobliżu. A że dominowała tam stal i podstarzałe drewno, to i te właśnie rodzaje materiałów najczęściej się pojawiały w zaadoptowanych mieszkaniach. I tak wzięły swój początek meble industrialne, które są obecnie bardzo popularne w niektórych środowiskach. Opierają się one przede wszystkim na starym drewnie oraz stali, ale taki styl to także duża swoboda i przestrzeń, żeby się dało podkreślić charakter wnętrza .


Różne notki

Lalkowe przeboje – jaką pacynkę wyselekcjonować dla dziewczynki?

Prezenty
Lala – która panna nie ma choć jednej? Czego nauczają, co w maluchach kształtują?


Czy są jedynie zabawką, którą małe panny wożą w wózkach, ubierają w ciuszki dla lalki jak też czeszą? A może chodzi o coś o wiele więcej? Którą pacynkę kupić? Lale bobasy, lalki Barbie, laleczki z materiału, lale z plastiku.


krzesła
Oprawcowane przez: X-chair
Na podstawie danych z: Paged Meble


pomysł na wykorzystanie pomieszczeń po starych fabrykach zaczął być często wykorzystywany w dużej ilości innych miejsc. Wielu deweloperów zauważyło popularność takiego stylu, i w ich ofercie zaczęły się pojawiać tak zwane lofty. Deweloperzy kupowali nieużywane fabryki, najlepsi (na przykład architekci Katowice) przygotowywali plany, w rezultacie klienci otrzymywali stylowe mieszkania w unikalnej lokalizacji. Popularność tego typu miejsc była naprawdę duża, a ceny osiągać zaczęły kosmiczny poziom.


W wielu sklepach pojawiły się także najróżniejsze meble do loftu, które nawiązywały swoim wyglądem i stylistyką do swoich pierwowzorów sprzed kilkudziesięciu lat.
2018-08-29 15:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.