Odpowiednio doświetlone pomieszczenie to priorytet.

Poprawnie oświetlone mieszkanie to gwarancja zdrowia i dobrego humoru mieszkańców. Ważna jest nie tylko funkcjonalność, lecz także całkowity wynik, uzyskany dzięki rozmaitym modelom lamp.


Pamiętajmy, że bardzo wyraźne, sztuczne światło aktywizuje do pracy i skupienia, zaś przyciemnione sprzyja wypoczynkowi. Im więcej źródeł oświetlenia, tym wyższa jest możność kształtowania przestrzeni.


Istotnym oświetleniem w niemalże jakimkolwiek pomieszczeniu jest lampa sufitowa - szukaj na mantra.com.pl. Jest to połączone zarówno z przydatnością , jak i z kwestią dekoracyjną. Zlokalizowana na suficie lampa jest widoczna z każdego punktu pomieszczenia i w dyskretny, acz dostrzegalny sposób dopełnia pełni wystroju. Plafon z kryształkami to połączenie nowoczesności z przepychem - zobacz na mantra.com.pl. W niezwykły sposób odbijają światło i czynią, że całe pomieszczenie nabiera blasku.


Różne notki

Jakie żyrandole będą doskonałe do eleganckich pomieszczeń, a jakie dla osób potrzebujących dużej funkcjonalności?

kredyt
Oprawcowane przez: ShashiBellamkonda
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przy urządzaniu m.in. salonu musimy pamiętać o oświetleniu, które byłoby tam zamontowane. Powinno ono oczywiście pasować do całego wyglądu konkretnego miejsca. Należałoby też zwrócić uwagę na ulokowanie wszystkich opraw, z tego powodu, że ma to ogromny wpływ na ostateczny rezultat.


styropiann


schody
Oprawcowane przez: BRITOP Lighting
Na podstawie danych z: BRITOP Lighting


W salonie powinien znajdować się żyrandol, względnie efektowna lampa sufitowa. Uzupełnieniem będą lampy kinkietowe i lampy stojące, jakie ubogacą nastrój całego wnętrza. Kinkiety zdołają doświetlić intrygujący obraz, bądź zwierciadło. Zaś lampa stojąca umożliwia nam ponadplanowe źródło światła w chwili, gdy czytamy książkę, czy też oglądamy telewizję. Jeżeli salon połączony jest z aneksem kuchennym, to trzeba pamiętać, aby oświetlenie pasowało do siebie stylistycznie.


Światło pełni ważną rolę w każdym wnętrzu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.