Jakie możliwości będą mieć młode osoby, które zamierzają coś sobie dorobić.

Młodzi ludzie wbrew pozorom mają dość dużo możliwości jeśli chodzi o znalezienie jakiegoś dorywczego zajęcia. Zwłaszcza dotyczy to okresu wakacyjnego, lecz tak naprawdę zapotrzebowanie na określone prace będzie bez przerwy.


kolportaż ulotek
Oprawcowane przez: Steve Parker
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


led
Oprawcowane przez: Nicolas Buffler
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Należy przy tym uwzględnić, że niepełnoletnie osoby nie mogą pracować na cały etat, te kwestie dość szczegółowo regulują przepisy z kodeksu pracy. Ale sporo dorywczych prac jest taka, że wynagrodzenie będzie nie od czasu, który się przepracuje, a od konkretnej zrobionej rzeczy. Godzinowe stawki najczęściej oferowane są w gastronomii, młodzi ludzie na przykład się będą mogły zatrudnić jako pomoc kuchenna. Dużym zainteresowaniem cieszą się największe sieci fast-foodowe, dające dużą stabilność i przede wszystkim pensje na czas.


Błonnik na zdrowie
Oprawcowane przez: Centrum Naturhouse
Na podstawie danych z: Centrum Naturhouse


Różne notki

Perełki - a więc, następny tekst z rodzaju: co dobrze jest na ten temacik mieć pojęcie?

kuchnia
Oprawcowane przez: HomeAid Northern Virginia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Usłyszawszy słówko "perełka", zazwyczaj posiadamy dwa typu skojarzenia: Pierwszy - Widzimy morze oraz plażę, na której to znajdujemy muszelkę, w której - kiedy ją otworzymy - znajdujemy małą kuleczkę, która to sprawia nam wiele radości; albo Drugi - Wyobrażamy sobie jakąś konkretną elegancką, najbardziej często starszą panią, noszącą na własnej szyi (lub bardziej rzadko nadgarstku) cały sznureczek obleczony tą dokładną masą, przezywaną "masą perełkową".


Niejednokrotnie wybierany przez młode osoby jest także kolportaż ulotek (Kolportaże ulotek). Zależnie od potrzeb zleceniodawcy będzie to albo rozdawanie ich przechodzącym osobom, albo też roznoszenie po mieszkaniach oraz domach. W przypadku takiej pracy najczęściej będzie się płacić od rozniesionej albo rozdanej liczby ulotek, wysokość wypłaty w dużym stopniu będzie tu zależała od tego, czy przechodnie będą chcieli brać to, co im się daje i czy będzie łatwy dostęp do skrzynek pocztowych.


W podobny sposób jest płacone plakatowanie Zielona Góra (Plakatowanie w Zielonej Górze), ale zaletą tego typu zajęcia jest to, że nie jest się uzależnionym od innych ludzi. Zwyczajnie otrzymuje się określoną liczbę plakatów, które trzeba rozkleić, wykaz miejsc i wyznaczony okres czasu na realizację tego zadania.
2017-12-14 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.